Stelągowski radzi.

By zmienić aranżację domowych wnętrz nie ciągle powinniśmy postawić na wykorzystanie drogich rozwiązań, jak na przykład wymiana mebli

Wystarczy zainstalować fototapety, które gwarantują duże możliwości aranżacyjne
Jeżeli myślimy nad tym, jak łatwo i prędko odmienić aranżację wnętrz w naszym mieszkania, zazwyczaj przychodzi nam do głowy wymiana sprzętów, która potrafi zostać kosztowna, zwłaszcza, jeśli stawiamy na wybór dobrej jakości.

Tymczasem zmiany powinniśmy dokonać dużo mniejszym kosztem, a przy takim mogą zostać one zarówno samo, a nawet bardziej spektakularne. Za przykład takiego rozwiązania mogą posłużyć fototapety na wymiar.
kosze na odpady

Autor: Daniel Lobo
Źródło: http://www.flickr.com
Warto pamiętać, że już sama zmiana koloru farby (zobacz: najlepsza farba do drewna na zewnątrz) na ścianach potrafi zdecydowanie odmienić wnętrze, jednakże efekt może zostać dużo bardziej widoczny, skoro wykorzystamy rozwiązanie, którym jest fototapeta – designerska fototapeta na wymiar. Dzisiejsze modele będą niezwykle mocno rozbudowane. Ta złożoność dotyczy nie jedynie wykorzystywanej kolorystyki i motywów, lecz także stosowanego tworzywa. Dzisiejsze fototapety nie są już albowiem wykonywane jedynie i wyłącznie z papieru, potrafią być albowiem zrobione również z włókna szklanego lub flizeliny i pozostałych materiałów. Każdy ten typ charakteryzuje się trochę odmiennymi właściwościami – jedne tapety można szybciej zainstalować, pozostałe z kolei w łatwy sposób da się wyeliminować, jedne będą mniej, inne bardziej wytrzymałe na funkcjonowanie wody, czy osiadywanie kurzu.
paleta kolorów

Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral

Oczywiście największą zróżnicowanie tapety zapewniają ze względu na zastosowaną kolorystyką i wykorzystane motywy. Dzisiaj nie są to już jedynie i wyłącznie fototapety kwiaty czy przedstawiające krajobrazy, lecz także mogą być to fototapety, na których znajdzie się nasze ulubione zdjęcie, lub również wizerunek ukochanej osoby – ładne fototapety kwiaty. Jeszcze lepszy rezultat zapewnia, jak są to fototapety 3D, umożliwiające utworzenie rzeczywiście ciekawych wystroju. Wybór pod takim kątem jest rzeczywiście ogromny. Taka fototapeta potrafi przypominać zdjęcie, albo być oprawiona niczym obraz.

W zależności od zapotrzebowania może optycznie powiększać powierzchnię, błyszczeć, lub zostać odporna na ciężkie zabrudzenia i działanie wody. Warto zatem wykorzystać tak duże sposobności aranżacyjne w swoim mieszkania.