Stelągowski radzi.

Aktualnie projekty domów bliźniaczych nie są schematyczne. Dzięki najnowszym rozwiązaniom całość może mieć niespotykany i oryginalny charakter

Szukając ekonomicznych rozwiązań skorelowanych z budową domu warto brać pod uwagę rozmaite aspekty, w tym również postawienie domu bliźniaczego. Projekty domów bliźniaczych odznaczają się dużą popularnością, bowiem zapewniają wiele korzyści.

Domy pod klucz

Autor: Lee Coursey
Źródło: http://www.flickr.com/photos/leeco/219628745/
Dom budujemy na lata, dlatego ważne jest, aby dość szczegółowo przemyśleć to, jak powinien wyglądać i spełniać swoje zadania. Aktualnie sporą uwagę zwraca się nie tylko na kwestie estetyczne – które niewątpliwie mają duże znaczenie, ale również (jeśli nie przede wszystkim) na sprawy ekonomiczne i ekologiczne jednocześnie.

Budowa domu bliźniaczego jest w tym względzie sensownym rozwiązaniem. Kluczową zaletą tego typu konstrukcji jest rzecz jasna większa oszczędność, zarówno na etapie budowania, jak i podczas późniejszej eksploatacji budynku. Ekonomiczność tego rodzaju rozwiązania przejawia się między innymi w użyciu mniejszej ilości materiałów i zminimalizowanie kosztów poprzez ich rozdzielenie na dwie rodziny. Połączenie jedną ścianą z sąsiadem to dalszym rzędzie niższe koszty wydatkowane na ocieplenie domu i jego ochronę przed wpływem czynników z zewnątrz. Inne projekty można znaleźć tutaj:

Aktualnie projekty domów bliźniaczych nie są schematyczne. Przyzwyczailiśmy się do tego, że taki rodzaj domów, z reguły prezentuje się tak samo. Jednakże aktualnie wykorzystuje się różne rozwiązania, dzięki którym projekt obu budynków może być bardziej urozmaicony. Nie muszą się one stykać jedną ścianą – domy może łączyć osobny mini budynek, garaż czy mogą być bardziej rozczłonkowane. Konstrukcja może być przy tym bardziej asymetryczna, przez co całość nabierze niespotykanego i oryginalnego charakteru. Warto zatem wziąć pod uwagę tego rodzaju rozwiązanie, jeśli zależy nam na połączeniu kwestii ekonomiczności i oryginalnego designu budynku.

Warto opierać się na gotowych projektach domów bliźniaczych, zważywszy, że obecnie oferta pod tym względem jest bardzo rozbudowana. Projekty są tak przemyślane, aby realizowały wszystkie główne założenia. Dobrze zweryfikować wszystkie za i przeciw tego typu domów. Ostatnimi czasy odnotowuje się większe zainteresowanie tego typu konstrukcjami budynków i wszystko wskazuje na to, że tendencja ta będzie rosnąć. Okazuje się bowiem, że charakteryzuje je więcej zalet i korzyści, więc warto przemyśleć właśnie taki projekt domu.