Stelągowski radzi.

Aranżacja pomieszczeń za pomocą fototapet

Jak spowodować, ażeby mały korytarz sprawiał wrażenie troszeczkę szerszego, natomiast maleńka sypialnia zyskała parę dodatkowych metrów?
Nic tak nie powiększa optycznie małych mieszkań, jak dobrze dobrana fototapeta albo naklejka ścienna.

Podpowiemy Wam dzisiaj jakie wzory, motywy i kolory najlepiej dobrać, by oszukać nasze oczy jak też zmysły oraz uzyskać efekt dodatkowej powierzchni. Pierwszym jak też niezawodnym sposobem na interesujący efekt wizualny w pomieszczeniu będzie fototapeta z perspektywą. To fototapety lub naklejki ścienne z motywem dróżki, uliczki bądź alejki. Sprawdźcie sami, w jaki sposób tajemnicze włoskie uliczki bądź poetyczne alejki cudownie stworzą iluzję głębi, jaka doda przestrzeni. Podobny efekt można uzyskać stosując fototapety w geometryczne, abstrakcyjne wzory.

pokoje

Autor: Kopp Podłogi Naturalnie Doskonał
Źródło: Kopp Podłogi Naturalnie Doskonałe
Następnym, identycznie efektownym jak też skutecznym sposobem jest fototapeta z tematem pejzażu.

Zaintrygował Cię nasz wpis? Pragniesz kolejne? Wobec tego jesteśmy w witrynie (http://www.wphw.pl/) – wystarczy wejść w podany link i oglądać szczegółowe opisy.

Piękne panoramy, otwarte oraz duże przestrzenie, jak przykładowo panoramy miast, góry lub egzotyczne wybrzeża tworzą wrażenie, że nasza ściana staje się niczym ogromne okno szeroko otwarte na świat. Inny trik, jaki możesz wykorzystać, to fototapeta w paski. Być może ów motyw nie będzie już tak porywający jak dwie poprzednie propozycje, ale z pewnością taka fototapeta idealnie sprawdzi się we Wnętrzach nowoczesnych. Pamiętajmy o zasadzie, że pasy wertykalne wizualnie podnoszą wnętrze, natomiast horyzontalne sprawią, iż wnętrze będzie szersze. Kolejnym sposobem będzie użycie mocy, która drzemie w odcieniach i kontrastach.

Wszyscy chyba znają fundamentalną zasadę, iż jasne barwy wizualnie powiększają mieszkanie, z kolei ciemne zmniejszają je. A więc, by otrzymać efekt dodatkowej przestrzeni wybierajmy fototapety w jasnych kolorach dla przykładu fototapety kwiaty w pastelowe, delikatne wzorki.