Stelągowski radzi.

Planujesz wybudować dom? Zainwestuj w parkiet na długie lata

Budując dom pragniemy by nie tylko ładnie się prezentował, ale również wykończony był z najwyższej jakości surowców. Kluczowym elementem wykończenia budynku wydają się być posadzki. O ile barwę elewacji można odnawiać do woli, podłogi to inwestycja na długie lata.

Salon, parkiet pałacowy Ambasador

Autor: Okoń Parkiety Tradycyjne i Pałacowe
Źródło: Okoń Parkiety Tradycyjne i Pałacowe

Dzisiaj na deficyt tworzyw nie możemy narzekać. W hurtowniach dostępny jest ogromny wybór podłóg i desek podłogowych z różnych surowców i w rozmaitych odcieniach. Za jeden z najszlachetniejszych surowców do produkcji deski podłogowej uznawany jest dąb. Drzewo dębowe posiada ciemno-złocistą barwę, charakteryzuje się dużą trwałością, jest tworzywem twardym, ciężkim i odpornym na wodę. W naszym kraju drewno dębowe jest sprowadzane zazwyczaj z Mazurskich lasów, a także Podkarpacia.

Możemy wyróżnić parę gatunków drewna dębowego. Drewno klasy pierwszej cechuje jednolita barwa i całkowity brak wad, zaś III i VI klasa to nieco gorszy gatunek, który może posiadać rozszczepy oraz sęki. Parkiet dębowy to prawdziwy klasyk wśród podłóg. Wpasuje się w prawie każde pomieszczenie i jest ponadczasowy. Dąb nie należy do najtańszych surowców, ale niewątpliwie wart jest swojej ceny. Jeśli chodzi o tworzywa do produkcji podłóg, wart uwagi jest również jesion. Dla poszukujących okazji: http://www.parkietypryczynicz.com.pl/parkiet-debowy/dziej szlachetnych gatunków drzew. Do wyrobu tworzywa, jesion zdobywany jest również m.in. z Europy, Azji i Kaukazu. Deska jesionowa zrobiła się w ostatnich latach niezwykle modna. Podobnie jak parkiet dębowy, jesion jest twardy i wytrzymały. Cechuje się gęstym usłojeniem i jasnym kolorem. Deska jesionowa także jest sklasyfikowana. Zależnie od gatunku, wyróżnić możemy klasę od I do IV. Niezależnie od klasy w sklepach dostępne są przeróżne wersje kolorystyczne, między innymi jesion wędzony, bielony, czy kolorowy. Tutaj więcej: .

[IMG=30/deska_grab_14cb588fbwww.parkietypryczynicz.com.pl/oferta-pl/drewnianą nie warto decydować się na najtańsze odmiany drewna. Trzeba uwzględnić fakt, że posadzka jest wystawiona na dużą eksploatację oraz ma nam służyć latami.