Stelągowski radzi.

Czy do płyty indukcyjnej możemy używać patelni wykonanej z aluminium?

Innowacyjna patelnia jest o dużo bardziej funkcjonalna niż ta, którą pamiętamy od dawna. Zezwalają przyrządzać dania bez tłuszczu. Potrawy nie przywierają do patelni, a indukcyjne patelnie są jeszcze częściej poszukiwane przez gospodynie, ponieważ pytę indukcyjną posiada coraz więcej ludzi.

Kuchnia indukcyjna jest innowacyjna i praktyczna. Zaletą takiej kuchni jest znaczna energooszczędność. Patelnia indukcyjna musi być dobrana do rodzaju potraw, jakie zamierzamy przygotowywać. Inną patelnię dobrać należy do placków a odmienną do robienia kotletów schabowych na głębszym tłuszczu. Jeśli pragniemy, aby nasze potrawy zawsze były pyszne, musimy stosownie dobrać kształt oraz surowiec, z którego wyprodukowana jest patelnia.

Nie ociągaj się! Jeżeli zaciekawiły Cię zawarte tu treści, to na pewno bieżąca notka (https://lampy24.net/sklep/kinkiety/oswietlenie-obrazow.html) na ten temat również Cię przyciągnie. Spójrz na artykuł na ten temat.

Taka patelnia powinna być także przygotowana do preferencji gospodyni. Musi mieć indukcyjne dno, jakie będzie oddziaływać wspólnie z polem magnetycznym płyty indukcyjnej. Takie naczynie powinno mieć płaskie dno. Patelnie, jakie posiadają wybrzuszenie nie będą współgrały z płytą indukcyjną. Producenci na dnie tego typu patelni umieszczają znaczek indukcji.

patelnia indukcyjna

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
tapety

Autor: Donald Lee Pardue
Źródło: http://www.flickr.com
Do używania patelni na kuchence indukcyjnej, zaleca się wykorzystywanie patelni żeliwnych albo wykonanych ze stali. Nie warto inwestować w patelnię miedzianą czy też alumiową. Nie można również wykorzystywać ceramiki i nowoczesnego szkła. Co poniektóre patelnie na dnie mają stalowy albo żeliwny krążek co powoduje, że też tego typu patelnia będzie działała na płycie indukcyjnej. Od typowej patelni, patelnia indukcyjna różni się głównie tym, że ma magnetyczne dno. Na płycie indukcyjnej sprawdzi się dowolna patelnia, jakiej dno przytrzyma magnes.

Patelnie do płyt indukcyjnych zazwyczaj są ciężkie. Więc jeśli przyzwyczailiśmy się do patelni leciutkich, można dobrać patelnię aluminiową, która na dnie ma przymocowany krążek stalowy albo żeliwny.