Stelągowski radzi.

Czym wykończyć swoje lokum?

W jaki sposób wykończyć mieszkanie, aby okazało się ono nie tylko funkcjonalne, ale również przytulne? Tego rodzaju pytanie zadają sobie wszyscy, którzy stają przed wyzwaniem urządzenia swojego pierwszego własnego lokum, ale również ci, którzy planują coś w swoim starym mieszkaniu zmienić. Ciepłe wnętrze to przede wszystkim takie, w którym znajduje się szereg poduszek, mebli z tapicerką oraz chodników. Pomieszczenie, w którym królują rozmaite materiały natychmiast wydaje się cieplejsze oraz niezwykle przyjazne dla domowników. We wnętrzach można zastosować zarówno tkaniny wielokolorowe, jak i jednokolorowe.

lustra

Autor: Dalibor Tomic
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnich latach naprawdę modne jest zestawianie ze sobą w jednym wnętrzu starych elementów o charakterze dekoracyjnym oraz nowoczesnych mebli. Stawiając na tego typu połączenie, jednym z z bardziej interesujących elementów dekoracyjnych mogą stać się lustra w ramach. Wspomniane lustra w ramach świetnie sprawdzą się w hallu, w salonie, ale również w łazience czy w sypialni – jak wkomponować lustro w ramie. Wybór idealnej kolorystyki i mebli to jeszcze nie koniec. Aby dom stał się przytulny, potrzebne są także dekoracje do domu.

Wspomniane dekoracje do domu mogą być naprawdę różnorodne, nierzadko dekoracyjne przedmioty są odzwierciedleniem tego, czym interesują się gospodarze (zobacz różne pomysły). W mieszkaniach podróżników z pewnością w tej roli sprawdzą się pamiątki , które przywiezione zostały z wycieczek. Ostatni element to wybór idealnego oświetlenia. W zdecydowanej większości przypadków przydaje się nie tylko światło górne, ale także kilka dodatkowych punktów świetlnych. Dodatkowe elementy świetlne pełnią nie tylko rolę dodatkowego oświetlenia w trakcie wykonywania pewnych prac, ale mogą również wydzielić oddzielne strefy w pokoju dziennym.

W kuchni oraz w łazience, w pokoju w którym pracujemy potrzebne są raczej mocne źródła światła, w pokoju do spania musi być ono wyraźnie słabsze. Naprawdę często w naszych wnętrzach zobaczyć można źródła światła, które spełniają rolę wyraźnie dekoracyjną. W tej roli świetnie sprawdzają się halogeny, którymi można podświetlić najbardziej charakterystyczne dekoracyjne przedmioty znajdujące się w naszym mieszkaniu. Wykorzystując światło można też wizualnie powiększyć niewielkie pomieszczenie, ale można również osiągnąć efekt zupełnie inny, czyli sprawić, że ogromne pomieszczenie wyda się wyraźnie mniejsze.