Stelągowski radzi.

Dlaczego pożary są takie groźne, znaczenie dobrych systemów przeciwpożarowych

Pożary są bardzo dużym zagrożeniem dla budynków. Bez przerwy giną w nich ludzie, a straty materialne są naprawdę wielkie. Nawet jeśli strażakom uda się szybko rozpocząć gaszenie, to niestety przeważnie ogień i tak bardzo dużo niszczy. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, w jak szybkim tempie ogień może się rozprzestrzeniać, czasami wystarczy kilka chwil, żeby zajęło się wszystko.

alarm przeciwpożarowy

Autor: Ben Schumin
Źródło: http://www.flickr.com
Niebezpieczne są pożary w budynkach mieszkalnych, w jakich jest sporo tkanin, tworzyw sztucznych i drewna, niebezpieczne także w zakładach przemysłowych i firmach, zwłaszcza jeżeli będzie tam dużo materiałów łatwopalnych. Pożary są ogromnie niebezpieczne dla zwykłych ludzi, i to nie tylko z powodu ognia. Jak widać po statystykach, znacznie więcej ludzi umiera nie bezpośrednio od ognia i temperatury, lecz przez zatrucie się dymem. Podczas palenia się wielu rzeczy wydziela się bardzo duża ilość dymu, który w większych ilościach może być przyczyną uduszenia – link do strony.

W większych budynkach może dojść jeszcze panika, która także bywa przyczyną licznych ofiar. Mając to wszystko na uwadze bardzo ważne jest, aby tam gdzie tylko jest to możliwe, wykorzystywać skuteczne zabezpieczenia przeciwpożarowe. W zakładach przemysłowych, szkołach i instytucjach są one konieczne, zastanowić się również można nad zamontowaniem ich w domach i mieszkaniach. Ochrona przeciwpożarowa odbywa się na kilku poziomach. W najprostszej wersji używane są jedynie systemy czujników, jakie przy pojawieniu się dymu włączają alarm.

Gdy będziesz potrzebować uzupełniającego tekstu w kontekście tego typu problematyki, kliknij, a znajdziesz więcej pomocy tutaj (http://wolplanposadzki.pl/wylewki-kunice/). One także okażą się wartościowe!

Co prawda nie mogą one ugasić pożaru, ale pozwalają na sprawną reakcję. W licznych budynkach montuje się stałe urządzenia gaśnicze, które pozwalają na ugaszenie pożaru, jeśli ten się zacznie pojawiać. Urządzenia te złożone są z systemu czujek i układu który doprowadza wodę, w przypadku zbyt wysokiej temperatury we wnętrzu system się uruchamia i zalewa pomieszczenie wodą.

Zaciekawiły Cię wiadomości opublikowane w tym miejscu? Jeżeli tak, to kliknij tu oraz odkryj stronę, która również Cię się spodoba.

Co prawda po takim zadziałaniu wszystko, co jest w środku zostanie kompletnie zalane, lecz szkody i tak będą znacznie mniejsze, niż w przypadku spalenia – kliknij tu.