Stelągowski radzi.

Dlaczego prawidłowo dopasowane łóżko jest tak istotne dla naszego zdrowia, opis popularnych ich modeli.

Jednym z ważniejszych elementów umeblowania naszych mieszkań i domów są łóżka. Tak naprawdę spędza się w nich prawie jedną trzecią życia, więc należy zadbać o to, aby były odpowiednio wygodne.

budowa
Niestety wiele osób wcale nie zwraca na to uwagi, czego rezultatem są potem najróżniejsze problemy z plecami, których dałoby się spokojnie uniknąć, jeżeli byłoby lepsze łóżko. Tu przede wszystkim ważne będzie, żeby podłoże na którym się leży było płaskie, a jednocześnie odpowiednio sprężyste. Dzięki temu ciało podczas snu będzie się znajdować w naturalnym położeniu, bez niepotrzebnego zapadania się w pewnych miejscach. Najlepszą opcją są łóżka mające wymieniane materace, wówczas taki materac (zobacz materac 90×200 sprężynowy) dopasować można w zależności od oczekiwań i masy ciała.

Kobi Light   panel LED w biurze

Autor: Kobi
Źródło: Kobi
Łóżka są sprzedawane w niezliczonej ilości modeli i wzorów, więc każdy bez problemu powinien coś pasującego wyszukać. Jeżeli w sypialni znajdzie się wystarczająco dużo miejsca, to pomyśleć można o konstrukcji ramowej z wymiennym materacem, rozwiązanie tego typu jest bardzo praktyczne a równocześnie dobre dla pleców. Dużą popularnością cieszą się także łóżka składane, czy to pod postacią otwieranych, klasycznych wersalek, czy stylowych, nowoczesnych sof. Z kolei zaletą tego typu mebli będzie to, że w ciągu dnia można je złożyć, i będą wówczas zajmować niewiele miejsca, a do spania się je rozkłada.

Kupując łóżko najlepiej będzie odwiedzić jakiś dobry sklep meblowy Ełk, przyglądnąć się tam kilku modelom i zdecydować się na taki, który najbardziej będzie pasował.