Stelągowski radzi.

Do czego jest przeznaczony parawan kominkowy i z jakiego powodu trzeba zainwestować w jego zakup?

Kominek jest dzisiaj jednym ze standardów dekorowania domu czy mieszkania. Zapewnia interesującą atmosferę, może się również stać jednym z elementów grzewczych, gdyż coraz większą popularnością odznacza się ogrzewanie kominkowe. Od lat prym wiedzie rzecz jasna klasyczna wersja kominka, a więc kominek opalany drewnem. Daje on prawdziwy, „żywy” ogień, wobec tego cieszy się tak dużą popularnością, jednocześnie jednak jest czasami kłopotliwy w utrzymaniu, ponieważ trzeba przygotować odpowiedni grunt, zabezpieczyć stojące w bliskiej odległości od kominka meble i samodzielnie napalić.

kominek

Autor: Jon Glittenberg
Źródło: http://www.flickr.com

Wszystkie te niedogodności rekompensuje jednakże wieczór w jego towarzystwie. Świetnym rozwiązaniem, dla wszystkich osób, jakie posiadają kominki otwarte jest parawan kominkowy. Do czego jest przeznaczony? Z jakiego powodu warto zainwestować w taki gadżet? Zazwyczaj, jednym z najistotniejszych zadań tego rodzaju parawanu jest niedopuszczanie dziecka do kominka, jako że wówczas może się ono bardzo łatwo poparzyć. Ma to ogromne znaczenie – nie każdy rodzic bowiem jest w stanie upilnować malucha, a one potrafią bardzo szybko nabroić. Parawan jest w związku z tym kategorycznie niezbędny (więcej informacji).

Ponadto, może on również ochronić meble oraz otoczenie kominka przed zniszczeniem, kiedy wydobywają się iskry. Jest to nadzwyczaj przydatne, szczególnie jeśli nie ma się fizycznej możliwości przestawienia mebli w ten sposób, aby znalazły się poza zasięgiem ewentualnych iskier. Aktualnie na rynku sprzedawane są parawany, które jednocześnie mogą pełnić funkcję barierki na schody (zobacz tanie schody) czy barierki blokującej wejście do konkretnych pomieszczeń w domu.

kominek

Autor: MGProjekt Pracownia Architektoniczna
Źródło: http://www.flickr.com

Podsumowując, parawany kominkowe to wyposażenie przydatne dla wszystkich rodziców. Na rynku proponowany jest ich różnorodny asortyment, więc niezależnie od posiadanych wymagań, z pewnością odszuka się stosowny produkt. Parawany oferowane są w różnych wersjach rozmiarowych, łatwo można je dopasować do kominka oraz wyglądu pozostałej części pomieszczenia. Parawan może stać się więc również elementem dekoracyjnym.

Opublikowany tekst Ci się spodobał? To odwiedź serwis okna pcv stanmal, a znajdziesz więcej zbliżonych tematycznie informacji, które również będą fascynujące.

Na parawan dla kominka powinny zdecydować się wszystkie osoby, które mają kominek otwarty, opalany drewnem i planują zabezpieczyć mieszkanie oraz uchronić dzieci przed kłopotliwym poparzeniem.