Stelągowski radzi.

Drabiny oraz ich rodzaje, czyli co może przydać ci się w czasie remontu

Remont to olbrzymia ilość pracy, którą musimy wykonać, jeżeli chcemy uzyskać rezultat, o którym marzyliśmy. Czasem starczy nakleić tapetę na ścianę, by kompletnie zmienić wnętrze, lecz niekiedy wymagane są większe przeróbki, ponieważ chcielibyśmy doprowadzić budynek do odpowiedniego stanu. Bez względu na zakres prac zawsze konieczne są właściwe narzędzia, a jednym z nich jest drabina. Jakie są typy drabin, które możesz zastosować?

drabina

Autor: Bud Ellison
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z najłatwiejszych modeli jest drabina rozstawna. Powinna mieć antypoślizgowe stopki oraz być stabilna, tylko wtedy zagwarantuje komfortową pracę.

Czy ten wpis pochłonął Cię kompletnie? Jeśli tak, to przeczytaj również inny news, który posiada równie intrygujące wiadomości.

Można ją wyszukać w większości sklepów oraz najlepiej jest decydować się drabiny z pasami zabezpieczającymi, w szczególności gdy czeka nas dużo pracy, np. przy malowaniu. Nie zapominaj też o właściwej wysokości, aby nie okazało się, iż zabrakło ci dziesięć centymetrów. Drabina przegubowa zaś nie tylko umożliwia wejść na odpowiednią wysokość, lecz również może stanowić pomost roboczy. Wysokość, na której pozwala pracować nie jest największa, ale za to jest bardzo praktyczna oraz można ja wykorzystać zarówno jako drabinę przystawną, jak też wolnostojącą.

Następnym typem drabin są drabiny teleskopowe, jakie można przystosować do rozmaitych warunków pracy, gdy na przykład musimy zrobić coś na schodach. Dają się bez problemu transportować, a dzięki swoim wielostronnym funkcjom bez wątpienia przydadzą się podczas niejednego remontu. Należy również wspomnieć o rusztowaniach drabinowych, jednakże nie można ich ustawiać na wysokość większą aniżeli 1 m, ponieważ wymagają wtedy specjalnych zabezpieczeń.

drabina

Autor: haru__q
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatnim typem drabin, o którym należy wspomnieć, chociaż nie jest to drabina przystosowana do remontów, to drabina ewakuacyjna, jaka powinna znajdować się w każdym budynku tego potrzebującym.

Koniecznie zobacz portal, w którym także odnajdziesz informacje mówiące o prezentowanej tutaj sprawie. Zapewne jest tam coś interesującego dla Ciebie.

Można z niej korzystać w razie wyjątkowych potrzeb, lecz w normalnych pracach lepiej jest wybrać jedną z powyżej zaprezentowanych drabin.

Podczas remontów większych budynków nie za każdym razem wystarczają same drabiny, więc wielokrotnie stosuje się rozmaitego rodzaju platformy ruchome. Dzięki nim można wykonać niezbędne prace remontowe i wykończeniowe bez względu na wysokość, ponieważ mogą wznosić się nawet na kilkanaście m w górę, a do tego posiadają jeszcze ewentualność wysięgu bocznego. Duży udźwig umożliwia zabrać niezbędne materiały i sprawniej zrealizować postawione przed nami zadania. Tutaj platformy ruchome oraz najlepsza oferta w Internecie.