Stelągowski radzi.

Fototapety w wykańczaniu pokoi

Każdy właściciel domu co kilka lat staje przed koniecznością odrestaurowania wnętrza. Wówczas musi podjąć decyzję czy zastosować malowanie ścian, tapety, czy fototapety. Pomalowanie ścian to nie jedna możliwość na aranżację wnętrz.

Ściany wolno również ozdabiać, za pomocą innych towarów. Inspiracje do urządzenia wnętrza – nowoczesne projektowanie wnętrz – czerpiemy czasami z otoczenia, ale również z natury, czy zainteresowań. Odwiedź stronę Demural Najistotniejsze, aby nasz dom (studnia głębinowa sieradz) miał niezwykły styl. Za pomocą ścian jest możliwość stworzyć iluzję, że salon jest obszerniejszy, wyższy, ciekawszy, a niektóre odcienie ścian mogą mieć wpływ na nastrój i samopoczucie.

Odcienie ścian i ich ozdoby spełniają role udekorowania pokoju i uformowanie jego układu.

Głównymi sposobami upiększania wnętrza jest malowanie ścian, także przeznaczenie tapety, lub fototapety. Wzory na ścianach zmieniają proporcje pomieszczenia. Boczne pasy optycznie rozszerzają, a pionowe podwyższają. Lekki rzucik we wnęce zaakcentuje efekt głębi. Tapeta z kwiatowymi wzorami odnajdzie się również w malutkim domu. Wystarczy potraktować ją jak obraz. Tapeta w nieregularne pasy zestawiona w dwóch kierunkach rozróżnia ścianę od ścianki odłączającej salon od korytarza.

Inspiracje do zagospodarowania fototapety są przeróżne. Dzięki technologiom cyfrowym fototapety nie są już raczej tandetnymi obrazami. [] Fototapety mają głębię, co sprawia, że działają podobnie jak malarstwo iluzjonistyczne. Dzięki nim aranżacja wnętrza ma możliwość przekazać złudzenie obecności jeszcze jednego okna, i to z ładnym pejzażem. Dobór fototapety do urządzania wnętrza nie jest bezproblemowy. Pod uwagę powinniśmy brać rozmiar pomieszczenia kolorystykę, także fakt czy na ścianie z tapetą będą ustawione meble.

wizerunek - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Fototapeta odnalazła swoje miejsce również w kuchni. Zwykle stosuje się ją nadrukowaną na szkle w powierzchni pomiędzy blatem, a linią górnych szafek.

Jednorodna płyta szkła jest bezproblemowa w utrzymaniu czystości i z sukcesem zastępuje glazurę, jakie do tej pory pojawiały się w tym miejscu. Fototapeta prócz roli przydatnej, pełni też rolę ozdobną i może wytyczać strefę jadalnianą w kuchni.