Stelągowski radzi.

Gres szkliwiony – budowa domu bez tabu

Pierwsze wizje własnego domu pojawiają się już latach wczesnego dzieciństwa, przeważnie manifestowane żalami dedykowanymi rodzicom, które zazwyczaj brzmiały „jak już będę duży, to się wyprowadzę!”. Młodziak niespecjalnie zdaje sobie sprawę z tego, że żeby postawić budynek, należy na niego zaoszczędzić i zdobyć fundusze na utrzymanie czy eksploatacje. W dalszym ciągu jednak w dziecięcej wyobraźni rodzą się najwspanialsze koncepcje architektonicznych projektów domów, które zbudujemy jak już będziemy dorośli.

panele

Autor: RuckZuck
Niewielu z nas może pozwolić sobie na wybudowanie prywatnego domu zaraz po opuszczeniu rodzinnego gniazda. Młodzi ludzie rozpoczynający studia przeważnie wprowadzają się do tłocznych akademików, albo wynajmują lokal z znajomymi. Standard takiego życia dalece odbiega od stopni komfortu, do których przywykliśmy w rodzinnym domu i z nutką zawodu wspominamy czyste rodzinne kąty i gres szkliwiony zamiast zużytej wykładziny dywanowej – idź na stronę.

Pójście do pracy oczywiście umożliwia wynajęcie kawalerki, ale dalej nie będzie to nasze perfekcyjne miejsce z dziecięcych wspomnień. Zgromadzenie właściwych środków jest pierwszym krokiem w kierunku zdobycia własnego kawałka ziemi, z którym będzie można zrobić co się komu zamarzy.Posiadając zdolność kredytową można zastanowić się nad wzięciem kredytu na mieszkanie. [

idź na stronę

Autor: regan76
Źródło: http://www.flickr.com

Istnieje sporo sposobów dający dobry start młodym ludziom, na przykład dofinansowania MDM, poprzez które istnieje szansa zakupu własnego mieszkania przy niezwykle atrakcyjnych warunkach.

Przy właściwym uporze lub wsparciu bliskich można zgromadzić stosowne środki i ziścić dziecięce marzenie zbudowania własnego domu.

Zaintrygował Cię ten tekst? Zatem będą przydatne ekstra źródła (http://inwencja-meble.wroclaw.pl/galeria/), które dadzą Ci sporo newsów na ten temat. Namawiamy zatem do kliknięcia w podany link.

Kiedy wybierzemy stosowne miejsce i zakupimy teren, następnym krokiem jest stworzenie szkicu domu. Na tym etapie, mając nagi stelaż pod regipsy warto wziąć pod uwagę wszelkiego rodzaju udogodnienia takie jak ogrzewanie podłogowe bądź podświetlane panele sufitowe. Rozwój i ogromna konkurencja na rynku powoduje, że wbrew powszechnej opinii rozwiązania takie nie są aż tak bardzo kosztowne, a widocznie podnoszą standard wykończenia. Nie bój się odrobiny szaleństwa!