Stelągowski radzi.

Jak dobierać biurko? Na jakie kwestie zwrócić uwagę? Co jest niezbędne?

Jak najlepiej wybrać biurko dla dziecka, ucznia albo osoby dorosłej? Na jakiego rodzaju kwestie zwrócić uwagę? Co jest najbardziej istotne, żeby zakupione biurko rzeczywiście pełniło swoje zadania?

biurko

Źródło: pixabay.com

Jak nabywamy biurko najlepiej zwrócić uwagę na wymiary. Standardowe wymiary prostokątnego blatu wynoszą osiemdziesiąt-dziewięćdziesiąt centymetrów głębokości oraz sto dwadzieścia-sto sześćdziesiąt szerokości. Wysokość to 72-75 cm dla osoby, jaka ma przeciętny wzrost, jednak dla wysokich osób najbardziej odpowiednia jest wysokość to osiemdziesiąt, a czasem i osiemdziesiąt pięć (zerknij tu). Pod biurkiem najkorzystniej pozostawić wolną przestrzeń na nogi. Najlepiej jak ma szerokość min. 70 centymetrów i głębokość sześćdziesiąt centymetrów.

Jeśli przedkładana w tym materiale problematyka to Twoje hobby – wyraź opinię (http://www.interchemol.com.pl/produkty/kleje-poliuretanowe) na ten temat. Twój komentarz bez wątpliwości dla autora się liczy.

Odległość pomiędzy blatem biurka a wysokością siedzenia musi mieć około dwadzieścia pięć centymetrów. W tym względzie dobrym rozwiązaniem są biurka na wymiar, jakie idealnie wpasują się w obszar każdego miejsca. Do dużej ilości miejsc tego rodzaju biurko będzie pasować najlepiej (biurko z regulacją). Inna sprawa jest z biurkiem dla dziecka, bo jak najbardziej odmienne muszą być jego wymiary. Bardzo często pierwsze biurko nabywa się wtedy, kiedy dziecko wybiera się do szkoły. Ma ono w takiej sytuacji około 6 lat oraz przeciętnie 115-125 cm wzrostu.

Takie biurka dla pierwszoklasisty powinny mieć 55 cm wysokości. Tego rodzaju biurko nie musi być jednak duże, gdyż wystarczy blat, jaki będzie głęboki na 50 cm i szeroki na 60-75 cm. Tego typu biurko będzie służyło głównie do pisania oraz rysowania, lecz dobrze jak będzie posiadać także regulację. Najbardziej istotne jest jednakże to, ażeby takie biurko było jak najbardziej dopasowane do użytkownika, tak więc nie warto kierować się normalnymi wymiarami. Najbardziej istotne, aby siedząc przy biurku przy normalnej postawie, kąt między ramieniem a przedramieniem i kąt pomiędzy podudziem a łydką były kątami prostymi.