Stelągowski radzi.

Jak możemy przełamać klasyczną powierzchnię ścian w domu? Czy zawsze musi to być coś radykalnego?

Ważną częścią aranżacji w domu są ściany jak również to, jak odmienimy ich wygląd. A można to zrobić na wiele sposobów. Już samo położenie gładzi oraz zmiana koloru mają ogromny wpływ na rezultat końcowy wystroju miejsca. Jednak sam kolor to nie wszystko, bo możliwości jest o wiele więcej. W jaki sposób można jeszcze odmienić wygląd prostych, jednolitych ścian?

przykładowa aranżacja salonu

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno bardzo interesujące są fototapety do sypialni. W takim pomieszczeniu bowiem można pozwolić sobie na trochę większą swobodę gdy chodzi o aranżację. Sypialnia jest bowiem taką prywatną przestrzenią w przeciwieństwie do salonu, gdzie zapraszamy gości. W takim miejscu można zdecydować się nawet na bardzo ryzykowny wystrój, istotne żebyśmy to my byli z niego zadowoleni jak również aby sprzyjał on odpoczynkowi. Właśnie fototapety dają duże możliwości – zobacz tutaj: duży wybór wzorów fototapet do sypialni. Po pierwsze z tego powodu, iż można je umieszczać na różnych nawierzchniach, takich jak obdrapana szafa, drzwi albo fragmenty ścian. Oprócz tego wybór gotowych wzorów jest naprawdę imponujący. Można również zlecić wykonanie jako fototapety fotografii, jaką sami zrobiliśmy w czasie ostatnich wakacji. To już zależy tak naprawdę od nas. Wystrój zmieni się całkowicie i nie będzie ani trochę nudny.

Innym sposobem na ożywienie przestrzeni są naklejki na ścianę – https://twoje-fototapety.pl/naklejki/30403-do-kuchni.htmlymi. Rzeczywiście istnieje sporo motywów, z których dzieci będą z pewnością zadowolone. Na uwagę zasługują na pewno fluorescencyjne naklejki, jakie świecą w nocy oraz dają dodatkowy efekt wizualny, także gdy zgasimy światło. Jednak należy wiedzieć, że wzorów do pokoi dziennych albo sypialni jest także bardzo dużo. Tego typu naklejki to nie jest duży koszt, a mogą pięknie zmienić nastrój pomieszczenia. Już nawet jeden, delikatny akcent na normalnej, białej ścianie da interesujący i wyjątkowy efekt.

piękne ściany

Autor: Decowood
Źródło: Decowood
Ostatnio niesamowicie modne są różnego rodzaju motywy naturalne w postaci surowych ścian z cegieł, drewnianych akcentów, albo też surowego betonu. Można tego typu małe fragmenty wyodrębnić na ścianach i trochę poeksperymentować. Już na etapie urządzania surowego domu prosto jest to zrobić. Wystarczy tylko zaplanować co chcielibyśmy zostawić w stanie surowym i dobrze zakonserwować tego typu powierzchnię. Jednak nawet potem, kiedy robimy remont, można coś takiego także zrobić. Najprościej będzie wyłożyć fragmenty ściany gotowymi panelami wykonanymi z plastrów drewna. Ładnie wyglądają i są proste w montażu. Warto poeksperymentować, ponieważ rezultat może nas bardzo miło zaskoczyć. Więcej pomysłów i inspiracji znajdziesz tutaj: .

https://twoje-fototapety.pl/