Stelągowski radzi.

Jak przekonać menedżera restauracji, że design nie jest być nudny, a niesztampowo urządzone wnętrze na pewno przyciągnie gości

Teoretycznie każda cukiernia w centrum potężnego bądź małego miasta powinna fantastycznie prosperować i przynosić właścicielom spore zyski. Gdyby jednakże wyżej wymienione stwierdzenie zawsze było zasadne, to co poniektórzy restauratorzy nie dość, że nie poszliby z torbami, to wręcz odwrotnie, zarobiliby fortunę. Rynek kieruje się własnymi prawami, a to konsumenci decydują, w których pubach chcą jadać kolacje.

zainspiruj się

Autor: DRB62
Źródło: http://www.flickr.com
Wydaje się, że głównym kryterium jest jakość serwowanych potraw, lecz smaczna pizza oraz wyborna kawa jeszcze nie zagwarantują sukcesu.

Nie wystarcza Ci ten krótki artykuł zamieszczony na tej stronie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej (https://www.archicom.pl/znajdz-mieszkanie/promocje/) tutaj, odnajdziesz tam dodatkowe informacje.

Doświadczony właściciel restauracji bardzo dobrze wie, że liczą się również rozsądne ceny oraz klimat konkretnego miejsca, o którym decydują przede wszystkim przytulnie zaprojektowane wnętrza. Aby w lokalu nie wiało nudą, warto pomyśleć o niesztampowych dodatkach, w tym także tych designerskich. Odpowiednio dobrane elementy wyposażenia mają ogromne znaczenie dla rozwoju oraz popularności cukierni – klienci w końcu przyjeżdżają tutaj, żeby przyjemnie spędzić czas, uczcić okrągłą rocznicę, a nawet się zaręczyć.

Stąd zamiast wydawać wolne środki na konwencjonalne sprzęty, sensowniej zamówić designerskie stoliki czy niewielkie gadżety, np. gazetniki albo stojaki na parasole. A jeśli któryś z właścicieli restauracji twierdzi, że design jest nudny, to oczywiście myli się, a my chcemy to udowodnić.

Zaciekawił Cię taki tekst? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź także ten link. Podobne informacje zobaczysz również tutaj (http://www.megaglass.com.pl/patery-i-salaterki-szklane,c127,pl.html).

Jednym z najważniejszych elementów wystroju wnętrza są lampy. Do pizzerii pasują właściwie wszystkie typy oświetlenia: od konwencjonalnych żyrandoli, po finezyjne lampki na stoliki. I chociaż styl designerski najczęściej łączymy z geometrycznymi wzorami, co przecież nie do końca jest prawdą, to wytwórcy oświetlenia potrafią nas zbić z pantałyku.

Dla przykładu, lampy foscarini, które można dzisiaj łatwo zakupić w sieci, są dostępne zarówno w tym bardzo współczesnym wzornictwie, jak i tym tradycyjnym. Jednak słowo design nie odnosi się jedynie do tych łatwo zauważalnych sprzętów, jak lampy, krzesła czy pozostałe meble. Ponieważ o eleganckim wystroju decydują również, a niekiedy przede wszystkim, detale, to tych niewielkich dodatków nie może zabraknąć i w kawiarnianych wnętrzach. Można zatem postawić w rogu sali trzy gazetniki z wikliny, a parapety udekorować kraciastymi poduszkami w kształcie ciastek.