Stelągowski radzi.

Jak sprawdzić czy dany deweloper jest godny zaufania? Jakiego rodzaju dokumenty powinniśmy przejrzeć?

Sporo ludzi po dłuższym okresie wynajmowania pokoju w końcu decyduje się na kupno własnego lokum. Posiada już na tyle pewną sytuację finansową, iż może sobie na taki krok pozwolić. Zaczynamy wtedy zazwyczaj od oglądania licznych ofert tak z rynku pierwotnego jak i wtórnego. W wypadku zakupu lokum z rynku pierwotnego tym większą trzeba zwrócić uwagę na wybór odpowiedniego dewelopera, który będzie odpowiedzialny za przeprowadzenie takiej inwestycji oraz będzie miał wpływ na efekt końcowy całości. Jak w związku z tym dobrze wybrać?

nowe mieszkanie

Autor: Stephan Mosel
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo często słyszymy o kłopotach deweloperów, najbardziej w ostatnich latach było o nich głośno. Dlatego nie dziwne, że podchodzimy do tego tematu z podejrzliwością. I tak też dobrze jest do tego podchodzić, trzeba bowiem sprawdzić jak największą ilość informacji z możliwie najbardziej rzetelnych źródeł, by spokojnie móc powierzyć swoje pieniądze tej firmie. Zacznijmy od tego, iż jak chodzi o szukanie mieszkania z rynku pierwotnego z pewnością łatwiej jest w większych miastach. Szczególnie jeśli chodzi o nowe inwestycje mieszkaniowe Wrocław posiada całą masę propozycji (moja strona). Osoby pracujące w tym mieście albo okna stanmal albo w bliskiej odległości od Wrocławia na pewno nie będą mieć trudności ze znalezieniem właściwego mieszkania. Nie ma znaczenia czy będzie chodzić o kawalerkę, większe mieszkanie czy apartamenty na sprzedaż Wrocław na pewno ma to wszystko.

Co zatem należy sprawdzić szukając odpowiedniego wykonawcy. Najlepiej na początek wybrać się na budowę już wykonaną przez danego dewelopera, należy dobrze się temu przyjrzeć, sprawdzić jak budynki zostały wykończone, porozmawia z mieszkańcami. Na pewno powiedzą nam jeśli współpraca z deweloperem nie układała się dobrze. Właśnie te opinie powinny nam już coś zasygnalizować. Dobrze jest przejrzeć różnego rodzaju fora, na których ludzie opisują swoje historie związane z kupowaniem domu. Znajdziemy na nich na pewno sporo dodatkowych opinii na temat danego dewelopera. Autor .

przeprowadzka

Autor: Thomas Renger
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba poprosić konkretnego dewelopera o dokument potwierdzający wpis do ewidencji gospodarczej. Oprócz tego w przypadku przedsiębiorstw funkcjonujących jak spółki z ograniczoną odpowiedzialnością należy też poprosić o odpis z KRS, który powie nam czy firma ma kłopoty finansowe. Dobrze będzie również sprawdzić aktualny odpis z księgi wieczystej. Jak widzimy trochę dokumentów trzeba sprawdzić. Dlatego jak interesuje nas deweloper Wrocław ma sporo sprawdzonych firm, natomiast pamiętajmy by dobrze wszystko sprawdzi ażeby uniknąć niepotrzebnych kłopotów. Skontaktuj się z nami