Stelągowski radzi.

Jak użytecznie, efektywnie i zarazem modnie urządzić niewielkie wnętrze?

Aranżacja niedużych pomieszczeń może być kłopotliwa, bo nierzadko nie możemy zastosować takich rezultatów i motywów aranżacyjnych, jakie byśmy chcieli. W niedużych wnętrzach nie możemy zezwolić sobie na sporą ilość mebli czy dodatków, gdyż pomieszczenie będzie wyglądać na jeszcze mniejsze i stanie się zagracone. Również nie wszystkie kolory ścian będą pasować do niewielkich wnętrz. Urządzając małe wnętrze, pożądane byłoby je nieco rozjaśnić i optycznie powiększyć.

Jeśli mamy taką sposobność zastosujmy szafy wnękowe, które oszczędzą miejsce w pomieszczeniu. W tym samym celu wskazane jest stosować szafki bądź półki wiszące. W niewielkich wnętrzach powinny przeważać jasne odcienie – tyczy się to zarówno mebli jak także ścian. Nie malujmy ścian na czarne kolory, bowiem one optycznie zmniejszają pomieszczenie – dowiedz się więcej . Warto także wykorzystać odpowiednio jasne oświetlenie, które również spowoduje, iż wnętrze będzie wydawać się nieznacznie większe.

aranżacja wnętrz

Autor: Nico Kaiser
Źródło: http://www.flickr.com

W zależności od tego jaki rodzaj pomieszczenia urządzamy, zdołamy zastosować rozliczne użyteczne rozwiązania. Jeśli na przykład posiadamy wąską kuchnię i duży salon, to zamiast stawiać stół w kuchni – postawmy go w salonie. Dzięki temu kuchnia zyska więcej miejsca oraz będzie wydawać się większa – dobierz ciekawe dodatki . W wypadku małej łazienki pożądane byłoby zrezygnować z wanny na rzecz prysznica, zaś zamiast półek stojących zdecydujmy się na półki wiszące. Niewielka sypialnia (łóżka metalowe) też nie potrzebuje wiele.

Najważniejszą kwestią w sypialni jest naturalnie łóżko, zdołamy zdecydować się także na nieduże stoliczki przy łóżku lub lekką komodę. Szafę możemy ustawić w salonie lub zdecydować się na szafy wnękowe w sypialni, które nie zajmują przestrzeni. Wybór właściwych mebli, dodatków, oświetlenia i kolorystyki pomoże nam doskonale zaaranżować nieduże wnętrza. Wystarczy parę właściwych pomysłów, żeby niewielkie aranżacje również wyglądały zdumiewająco oraz były jednakowo efektywne jak rozległe wnętrza.