Stelągowski radzi.

Jak użytkować energię słoneczną przez cały rok?

Energia słoneczna magazynuje się w ziemi, w wodach gruntowych jak również w powietrzu. Obecnie możemy ją zużywać przy pomocy tzw. pompy ciepła by przez cały rok użytkować ją do nagrzewania oraz podgrzewania wody. Zastosowanie pompy ciepła wcale nie wymaga zastosowania komina.

pompa ciepła

Autor: Isle of Man Government
Źródło: http://www.flickr.com
Wzmiankowana pompa wykorzystuje w znacznej mierze odnawialne źródła zasilania a także nie powoduje żadnej emisji szkodliwych substancji. Trzeba pamiętać, że pompy ciepła zużywają małą wielkość energii elektrycznej (w przybliżeniu 25 % mocy pompy). Znaczy to, iż procent całkowitego zapotrzebowania na energię pokrywa energia otrzymana darmowo ze środowiska .

Czy ten materiał Cię zafascynował? W takim wypadku zobacz inny polecany serwis bth, który także posiada interesujące materiały.

Rosnące ceny energii elektrycznej i coraz wyższe obciążenie przyrody przynoszą czytelny znak: najwyższy już czas by począć myśleć o alternatywnych sposobach pozyskiwania energii. To energia odnawialna jest energią przyszłości, zaś pompy ciepła są świetnym rozwiązaniem by efektywnie wykorzystywać tę gratisową energię (więcej na temat: instalacja pompy ciepła). W tenże sposób zdołamy być nie tylko w wyższym stopniu niezależnym, lecz dodatkowo chronić środowisko naturalne.

W sprzedaży znajdziemy urządzenia, użytkujące energię tak z powietrza, z gruntu jak również z wód gruntowych, dlatego podejście można dopasować do swych oczekiwań, wymagań jak też do wymogów w których będzie wykonywać pracę pompa ciepła. W sprzedaży dostępne są pompy ciepła określone do niewielkich obiektów jednorodzinnych oraz do obiektów przemysłowych, tak do budowli nowo budowanych jak i budowli odnawianych.

Pompy ciepła to narzędzia funkcjonujące na takiej samej zasadzie jak lodówka bądź klimatyzacja. Ich zamysłem nie jest jednakże odebranie ciepła od warzyw czy jogurtów schowanych w lodówce, lecz oddanie ciepła, czyli to, co chłodziarka wykonuje na zamienniku umieszczonym z tyłu obudowy (zobacz na ). W ogromnym skrócie, pompa ciepła pobierając 1 kWh energii elektrycznej bierze ze środowiska 1-4 kWh ciepła, i później w łącznej liczbie 2-5 kWh przesyła to ciepło rekuperatory szczecin do środowiska. Pompa ciepła dostarcza sporzej ciepła, niż zużywa prądu i z tej przyczyny jest tania w eksploatacji (mówi się, że ma wskaźnik wydajności rzędu 2-5). Z tej przyczyny uważa się, że takie pompy ciepła są odnawialnym źródłem energii (znaczącą część ciepła dostarczanego do domu czerpią z otoczenia).