Stelągowski radzi.

Jak zaaranżować łazienkę, aby można było ją w łatwy sposób czyścić?

Przy aranżowaniu łazienki musimy pamiętać nie tylko o tym, aby była ona ergonomiczna, lecz również w każdym przypadku czysta. Najczęściej łazienki sprzątamy raz w tygodniu, ale brudzą się one niestety dosyć prędko.

łazienka

Źródło: http://www.archicom.pl/
W poniższym tekście poznasz, jak urządzić łazienkę, żeby bez trudu można było ją sprzątać.
Łazienka jest pomieszczeniem, w którym wszyscy domownicy codziennie oraz niezwykle często robią dużo higienicznych czynności. Naturalne więc jest to, że powinna ona być jak najbardziej ergonomiczna. Jej wnętrze należy zatem tak zaplanować, żeby korzystanie z umiejscowionych w niej sprzętów nie było w najmniejszym przypadku kłopotliwe. Zastanawiając się jak zaaranżować łazienkę, należy wybrać tego typu rozwiązania, aby było można ją bez trudu sprzątać. Należy wybrać do łazienki proste w czyszczeniu urządzenia sanitarne, urządzenia podwieszane czy też popularne płytki ceramiczne. Kabina z prysznicem oraz ceramika powinny posiadać specjalistyczne powłoki. Do utrzymania w porządku naszej łazienki w znacznym stopniu może się także przyczynić sposób usytuowania różnych sprzętów sanitarnych. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest podział łazienki na poszczególne obszary – dla przykładu strefę sanitarną oraz kąpielową.

Dobrze jest również mieć świadomość tego, że oprócz przyborów sanitarnych w łazience powinno się znaleźć także miejsce na regały oraz półki, gdyż dzięki nim będzie ona sprawiała wrażenie zawsze uporządkowanej. Przy codziennym korzystaniu z tego pomieszczenia, niezwykle ważna jest także łatwość dostępu do wykorzystywanych najczęściej produktów do pielęgnacji ciała i akcesoriów. Niestety łazienka (zobacz akcesoria do łazienki) brudzi się bardzo szybko, a najczęstszego mycia wymaga wanna, umywalka czy też sedes.

Relatywnie proste do sprzątania są urządzenia wyprodukowane z akrylu – zewnętrzna warstwa stworzona jest z termoutwardzalnej powłoki z farby proszkowej, która redukuje rozprzestrzenianie się różnych bakterii oraz bardzo ułatwia czyszczenie.