Stelągowski radzi.

Jak zbudować łazienkę od podstaw w miejscu, jakie adaptujemy? O jakich kwestiach faktycznie powinniśmy pamiętać?

Kiedy przeprowadzamyremont łazienki i adaptujemy poddasze oraz piwnicę na cele mieszkalne, to najkorzystniej zrobić tam łazienkę. Możemy ją wydzielić z części określonego pomieszczenia albo najprościej zmienić przeznaczenie któregoś z nich. Aranżacja łazienki w całkowicie nowym miejscu to wielkie wyzwanie, szczególnie w tym miejscu, w którym nie ma pionu kanalizacyjnego i wodnego. Aby każde urządzenie złączyć z oddalonymi pionami i zyskać określone spadki rury kanalizacyjnej, to dość często trzeba zwiększyć poziom podłogi w łazience i w sąsiednich pomieszczeniach.

brodzik w łazience

Autor: cleong
Źródło: http://www.flickr.com

Możemy rozważyć tego typu zmiany tam, gdzie po podniesieniu posadzki jesteśmy w stanie bezproblemowo korzystać z pomieszczeń. Przestrzeń pomiędzy rurami które biegną po podłożu zapełnia się materiałem izolacyjnym, to znaczy dociętymi płytami styropianowymi lub granulatem styropianowym. Na nim dopiero tworzy się podkład podłogowy. W tego typu łazience bez problemu możemy zlokalizować najważniejsze elementy, jak brodziki łazienkowe lub umywalki, nie ma z tym najmniejszego kłopotu. Jednakże, ażeby właściwie to się prezentowało i było funkcjonalne, potrzeba odpowiedniego zamysłu. Warto więc pamiętać o pozostałych zmianach, jak np. budowa (izolacja akustyczna) ścian. Najlepiej wydzielić łazienkę lekkimi ścianami szkieletowymi, możemy je ustawić na każdym stropie i faktycznie w każdym miejscu. Wstawione jednakże w istniejącym wnętrzu nie będą posiadały tak właściwych parametrów, o jakich możemy przeczytać w prospektach.

wanna

Autor: Le living and co
Źródło: http://www.flickr.com

Ich bardziej słaba izolacyjność akustyczna wynika z tego, że dźwięki z łazienki mogą się przedostawać do pokoju obok przez warstwy podłogi. Aby to zjawisko zmniejszyć, powinniśmy zaizolować styk profili, które tworzą szkielet ściany z podłogą. W takim celu w linii planowanej ściany warto wyciąć szczelinę w podkładzie podłogowym, żeby stworzyć barierę dla dźwięku. Wszystkie profile, jakie stykają się z funkcjonującymi przegrodami, to oznacza podłogą, sufitem lub ścianami podkleić trzeba taśmą tłumiącą. Wypełniając ścianę wełną, powinniśmy przyłożyć ją do płyt okładzinowych od strony bardziej cichego pomieszczenia, natomiast od strony głośniejszego miejsca, tzn. łazienki, pozostawić powinniśmy 1,5 centymetrową szczelinę. Różnorodne produkty do łazienki warto nabyć w specjalistycznych sklepach. Można tam nabyć wszystko do łazienki, m.in.

Kliknij śmiało ten odnośnik i użyj serwisu (https://oknar-internorm.pl/poradniki//1), by przeczytać więcej danych na prezentowany w tym miejscu temat – one też Cię zainteresują!

wanny asymetryczne.