Stelągowski radzi.

Jaki klimatyzator kupić do domku? Informator

Dużymi krokami zbliża się wiosna. Początek wiosny to należyty moment dla tych wszystkich, jacy kolejnego lata nie pragną spędzić w ogromnym upale i myślą o zakupie wentylatora. Warto mieć pojęcie, co powinniśmy nabyć, jaki wentylator wybrać.

klimatyzator

Źródło: http://e-link24.pl/
Powinniśmy także z wyprzedzeniem zaplanować odpowiednie prace budowlane.

Jeżeli masz ochotę poczytać więcej na ten temat, wejdź na odnośnik do źródła – informacje tu zawarte są bardzo fascynujące.

Jeszcze parę lat temu klimatyzator w prywatnych domach mogła się kojarzyć z luksusem dostępnym tylko dla nielicznych. Spadające ceny aparatów sprawiają, iż już za mniej niż 2000 zł można stać się właścicielem sprzętu, które zapewni nam miły chłodek w domku. Gdy za oknem skwar będzie się lał z nieba, ty będziesz odpoczywał w wygodnych warunkach. W naszym poradniku spróbuję odpowiedzieć na pytanie, jaki klimatyzator wybrać, aby jak najlepiej spełniał wasze wymogi- przejrzyj kompletną ofertę na tej stronie.

Wentylatory przenośne. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że to kapitalne rozwiązanie. Nie dość, iż narzędzie realnie chłodzi, to jeszcze można ustawić go w tym pokoju, w jakim aktualnie pomieszkujemy. Podstawowym minusem klimatyzatora przenośnego jest niezbędność skorzystania z otwartego, a co najmniej uchylonego okna. Tenże sprzęt wymaga, aby gorące powietrze z pomieszczenia było odprowadzone na zewnątrz. Służą temu dość długie, giętkie rury o wielkości mniej więcej 10-15 cm, której wylot musimy umieścić za oknem. Jedynie w poniektórych mieszkaniach odnajdziemy kratki wentylacyjne ulokowane na zewnętrznych ścianach. Co to oznacza w praktyce? Dosyć duże straty energetyczne. Duża cząstka pracy klimatyzatora przenośnego zostanie zniwelowana poprzez stały dopływ ciepłego powietrza(zobacz czyszczenie kanałów wentylacyjnych) z zewnątrz.

kimatyzacja

Źródło: pixabay.com
Drugim z negatywów przenośnych klimatyzatorów może być ich stosunkowo wysoki poziom hałasu. Wszystkie elementy takie jak dmuchawa, a głównie sprężarka, zainstalowane są w jednej obudowie, którą, chcąc nie chcąc, musimy postawić wewnątrz naszego mieszkanka. By zminimalizować poziom hałasu, możemy zdecydować się na kupno urządzenia wyekwipowanego w dwie rury miast jednej. Są to rozwiązania troszeczkę droższe jak też rzadziej występujące na rynku. Osobiście rekomenduję zatem wentylatory tzw. zewnętrzne. Należy zwrócić uwagę na serwis producenta, na to czy ma on w ofercie filtry do wentylacji oraz filtry do klimatyzacji- zobacz: filtry do klimatyzacji.