Stelągowski radzi.

Jakie kafelki wybrać na balkon? Jakimi cechami powinny się odznaczać, jakie cechy muszą spełniać, aby były trwałe?

Chcemy położyć płytki na tarasie. Patrzymy na różne wzory i mamy nadzieję, iż kupimy te najwłaściwsze. Na co jednak powinniśmy zwracać uwagę? Na pewno sam wygląd płytek to nic. Płytki na taras powinny być bardzo trwałe, czyli mrozo- oaz wodoodporne. Jakie dodatkowo powinny one być?

kafelki na ścianie

Autor: Gres Catalan
Źródło: Coram Poland
Przed zakupem kafelek, na przykład płytki sklep internetowy powinniśmy sprawdzić dostępne fasony oraz ceny. Gdy już wybraliśmy płytki następnie musimy się odpowiednio przygotować. Odpowiednie potraktowanie podłoża, gdzie zostaną zamontowane płytki, to najważniejsza rzecz, bez tych zabiegów nie powinniśmy zaczynać.

Jeżeli sądzisz, że wiadomości zawarte w tym wpisie są ciekawe, zobacz także ten odnośnik – to treść (http://wolplanposadzki.pl/wylewki-warszawa/), na której odnajdziesz zbliżone tematy.

Powierzchnie muszą być oczyszczone, więc nie może być plam, tłustych śladów oraz innych zabrudzeń. Takie podłoże koniecznie powinno być równe, nie mogą się tam znaleźć żadne pęknięcia lub krzywizny. W przypadku sporej chłonności podłoża zaleca się położenie warstwy gruntującej. Jeśli powierzchnia nie posiada spadku, powinniśmy przygotować dodatkowo warstwę spadkową.

Trzeba także nie zapominać o dylatacjach – brzegowych i strefowych. Brzegowe to takie będące przy krawędziach powierzchni, stykające się ze ścianą. W linię przebiegu szczelin dylatacyjnych, w warstwę izolacji należy wkleić taśmę ,która będzie uszczelniać.

Jeżeli znajdujące się tu informacje są dla Ciebie absorbujące, kliknij tu, ponieważ w danym serwisie (http://budsport.pl/kontakt/) też odnajdziesz coś ciekawego!

Strefowe dylatacje powinniśmy robić przy większych powierzchniowo tarasach. Powinny one tworzyć pola o powierzchni nie większej niż 3 na 3 metry kwadratowe. Pola określone przez dylatacje powinny być w kształcie czworobokow ze stosunkiem boków od 1:1 do 1:2. Ogromnie ważna jest także ochrona przed wilgocią, może to być dopasowana do kafelek elastyczna masa uszczelniająca. Pomyślmy też o właściwej zaprawie klejowej. Na przykład, dobra zaprawa klejowa przeznaczona do klinkieru powinna być położona taką metodą, żeby zagwarantować sto procent powierzchni styku.

Generalnie to ilość kleju musi być zgodna z zaleceniami producenta. A które fugi kupić? Producenci glazury polecają wykonanie fug o minimalnej szerokości 5 milimetrów. Zanim zaczniemy pracę trzeba sprawdzić, czy fuga nie zostawia zabrudzeń na płytce. Fugowanie natomiast powinniśmy rozpocząć po dokładnym związaniu zaprawy klejowej. Co do szczelin dylatacyjnych oraz naroży, powinno się użyć linek dylatacyjnych w połączeniu z masami trwale plastycznymi przeznaczonymi do tego celu.