
Jeżeli sądzisz, że wiadomości zawarte w tym wpisie są ciekawe, zobacz także ten odnośnik – to treść (http://wolplanposadzki.pl/wylewki-warszawa/), na której odnajdziesz zbliżone tematy.
Powierzchnie muszą być oczyszczone, więc nie może być plam, tłustych śladów oraz innych zabrudzeń. Takie podłoże koniecznie powinno być równe, nie mogą się tam znaleźć żadne pęknięcia lub krzywizny. W przypadku sporej chłonności podłoża zaleca się położenie warstwy gruntującej. Jeśli powierzchnia nie posiada spadku, powinniśmy przygotować dodatkowo warstwę spadkową.
Trzeba także nie zapominać o dylatacjach – brzegowych i strefowych. Brzegowe to takie będące przy krawędziach powierzchni, stykające się ze ścianą. W linię przebiegu szczelin dylatacyjnych, w warstwę izolacji należy wkleić taśmę ,która będzie uszczelniać.
Jeżeli znajdujące się tu informacje są dla Ciebie absorbujące, kliknij tu, ponieważ w danym serwisie (http://budsport.pl/kontakt/) też odnajdziesz coś ciekawego!
Strefowe dylatacje powinniśmy robić przy większych powierzchniowo tarasach. Powinny one tworzyć pola o powierzchni nie większej niż 3 na 3 metry kwadratowe. Pola określone przez dylatacje powinny być w kształcie czworobokow ze stosunkiem boków od 1:1 do 1:2. Ogromnie ważna jest także ochrona przed wilgocią, może to być dopasowana do kafelek elastyczna masa uszczelniająca. Pomyślmy też o właściwej zaprawie klejowej. Na przykład, dobra zaprawa klejowa przeznaczona do klinkieru powinna być położona taką metodą, żeby zagwarantować sto procent powierzchni styku.