Stelągowski radzi.

Jakie mają właściwości budowlane materiały wytworzone z klinkieru, gdzie się je stosuje.

Cegły od wieków są jednym z ważniejszych materiałów wykorzystywanych w budownictwie. Żeby przekonać się o tym, jakie mają zalety wystarczy zobaczyć zamki i kościoły sprzed kilkuset lat, jakie z dużym powodzeniem opierają się kolejnym wiekom. Faktem jest, że posiadają one niezaprzeczalne zalety, dzięki czemu budowle z nich stawiane są niezwykle solidne, a równocześnie przyjemne i wygodne do mieszkania. Nie bez znaczenia jest także ich wygląd, niektóre odmiany cegieł bardzo ładnie będą się bowiem prezentować i można przy ich pomocy ładnie wykończyć cały budynek. Na pewno do takich materiałów można zaliczyć klinkier, który ma wiele zalet i tak naprawdę tylko jeden zasadniczy minus. Klinkier Wrocław jest długowiecznym materiałem, charakteryzuje się naprawdę dużą wytrzymałością na atmosferyczne czynniki takie jak mróz, deszcz lub słońce. Niezwykle efektownie się także prezentuje, dlatego też często jest wybierany jako materiał na elewację budynków. No i na koniec warto o jego minusie, jakim jest cena, niestety produkty wykonane z klinkieru są dość kosztowne, gdyż proces ich produkcji jest skomplikowany i trudny.

klinkier wrocław

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/nostalit_piaskowy02.jpg
klinkier wrocław

Autor: AWBUD Wyroby Betonowe
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/bruk_jurajski_kolor01.jpg
klinkier wrocław

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Do produkcji klinkieru stosuje się tylko wyselekcjonowane gatunki glin, a do masy nie dodaje się nic więcej oprócz odpowiedniej ilości szamotu i piasku – tu znajdziesz. Również proces samego wypalania będzie wymagał odpowiednich parametrów, jest przy nim dużo więcej pracy niż przy tradycyjnych cegłach. Z tego też powodu koszty klinkieru są dużo większe niż typowej ceramiki, ale też i jego parametry są dużo lepsze. Najlepszą opcją byłoby wybudowanie każdej ściany z klinkieru, lecz takie rozwiązanie byłoby bardzo drogie. Dlatego też dużo częściej kupuje się klinkier na elewację budynków, ma on wtedy kształt cienkich płytek, które się nakleja na ścianę. Dzięki swoim właściwościom klinkier bardzo dobrze sprawdza się w tej roli.

Elewacje zrobione z niego są trwałe, odporne na czynniki atmosferyczne, i mogą bez problemów wytrzymać wiele lat – „AS SYSTEM” – polecana firma remontowa.

Jeżeli interesuje Cię ten post, bez ociągania przeczytaj jeszcze inne warte przeczytania wpisy – z pewnością także Cię zaabsorbują!

Są również bardzo ładne, płytki z klinkieru sprzedawane są w różnych kolorach, wśród których można znaleźć naprawdę ciekawe.