Stelągowski radzi.

Jakie mamy najpopularniejsze typy fototapet? Które z nich dobrze znoszą wilgoć?

Chcąc wypróbować w swoim mieszkaniu z roku na rok bardziej lubiany rodzaj dekoracji, jakim jest fototapeta, dobrze jest pomyśleć, jakiego surowca użyć. Co jest do wyboru?

Typów materiałów, z jakich robi się fototapety jest całkiem sporo. Różnią się chociażby gramaturą, która ma wpływ na trwałość. Surowiec możemy choćby dobrać korzystając z porad wykwalifikowanych sprzedawców. Natomiast warto wiedzieć również coś odnośnie tej kwestii samemu. Są trzy najważniejsze rodzaje fototapet.

Pierwszym typem dosyć popularnym jest taka wykonana z papieru – aranżacja. Jest to ekonomiczne rozwiązanie, gdyż, jeśli chcemy mieć w swoim domu fototapety sepia, to te z papieru na pewno okażą się tańsze od innych rodzajów. Papier ten powleka się zazwyczaj cieniutką warstewką PCW. Nie jest za gruba, a oprócz tego średnio wytrzymała na dużą wilgotność w pomieszczeniach. Nie będzie także dobrze reagowała na przecieranie wilgotną szmatką. Dobrze sprawdzi się z pewnością tam, gdzie mamy sucho jak również, gdzie nie będzie dotykana. W miejscach, gdzie nie będzie jej groził brud. Podłoże powinno być jak najbardziej gładkie. Ewentualne nierówności będą widoczne na takiej fototapecie. Tego typu materiał trzeba układać z dużą starannością, ponieważ raz położony będzie już trudny do poprawienia.

fototapeta w łazience

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Fototapety wykonane z lateksu z kolei są bardziej trwałe od takich z papieru. Taki lateksowy materiał sprawia, iż kolory się bardziej żywe. Świetnie wychodzą zdjęcia, wyglądają bardzo realnie.

Jeżeli ten artykuł jest według Ciebie wartościowy to sprawdź serwis łóżko składane do szafy, w którym znajdziesz podobne informacje. One z pewnością będą dla Ciebie użyteczne.

Fototapeta mur, którą chcielibyśmy wykonać na ścianie na pewno będzie prezentowała się świetnie. Znajdziesz ją na stronie Tego typu materiał jest już nieco grubszy, z tego względu powierzchnia ściany nie musi być aż tak perfekcyjnie gładka. Jest odporniejsza na zmywania jak i wilgoć. Kiedy weźmiemy pod uwagę stosunek jakości do kosztów zakupu, to wygląda to bardzo dobrze.

Dość popularna jest także fototapeta winylowa. Jest niesamowicie gładka oraz najbardziej trwała z powyższych dwóch typów. Jakość wydruku można otrzymać doskonałą. Jest niesamowicie trwała na wilgoć oraz na zmywanie. Można używać ją do kuchni, gdyż jest także odporna na tłuste plamy.

Nie wystarcza Ci ten zwięzły tekst umieszczony w tym serwisie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej druk na tkaninach tutaj, znajdziesz tam podobne informacje.

Idealna będzie również do łazienki. Ciekawą rzeczą jest możliwość wyboru różnych jej typów powierzchni. Przykładowo taką o fakturze piasku, lub całkiem gładką. Dlatego przykładowa fototapeta mur wygląda bardziej realistycznie. Jest ona bardziej gruba od powyższych dwóch typów, z tego względu nadaje się nawet na ściany, które nie są doskonale gładkie.

Jeśli będziemy dokonywać wyboru, to na pewno brać trzeba pod uwagę typ miejsca, w jakim chcemy by się znajdowała. Jeżeli chcielibyśmy powiesić na ścianie jakieś zdjęcie, to istotny jest również realizm takiej fotografii, który nie we wszystkich rodzajach fototapet jest łatwy do otrzymania. Jakość tego typu zdjęcia, będzie na pewno lepsza lub gorsza, gdy mowa o różnych materiałach. Warto o takich rzeczach pamiętać.