Stelągowski radzi.

Jakie mamy zastosowanie styropianu jeśli chodzi o izolację dachu? O jakich rzeczach trzeba pamiętać?

Faktycznie wybór styropianów jest całkiem duży oraz czasami niejeden inwestor myśli, jaki styropian do ocieplenia domu wybrać. Jest to zależne od różnych czynników, a głównie od tego, w jakim miejscu potrzebujemy użyć styropianu. Jeżeli zobaczymy jakie mamy możliwości, wtedy będzie nam łatwiej wybrać, czy odpowiedni będzie normalny styropian czy może styropapa producent.

płyty styropianowe
Tym bardziej istotna jest izolacja ocieplająca poddasza ze styropianu. Od jej doboru będzie zależne w jaki sposób nasz dach będzie się sprawował i czy spełni swoje przeznaczenie w zakresie właściwej ochrony przed przeróżnymi czynnikami. O tym musimy myśleć jeśli chodzi o budowę dachu dwuspadowego, jak również płaskiego, chociaż w większości sytuacji bez wątpienia warto zarekomendować styropian spadkowy, porównaj MEGA Styro. Trzeba wiedzieć, iż przez dach tracimy mniej więcej 30% ciepła, jakie szybuje w górę ku najwyższym kondygnacjom budynku.

W pomieszczeniach nieużytkowych ocieplania wymaga jedynie strop, zaś w ostatniej dogrzewanej kondygnacji powinniśmy obić styropianem tylko stropodach. Izolację cieplną z tego surowca robi się między albo nad krokwiami, jak również, jednak rzadziej od spodu krokwi. Najmniejsza grubość docieplenia dachu to styropian – (opinie na nasz temat) 10 centymetrów, natomiast właściwa grubość izolującego materiału ze styropianu wynosi około 15-20 centymetrów. Bariera cieplna ze styropianu pomiędzy krokwiami wykonana jest wtedy, jak pokrycie dachu jest już ukończone. Potrzebne jest w tej sytuacji zaizolowanie każdego z mostków termicznych poprzez użycie izolacji termicznej w podwójnej warstwie styropianu przesuniętych względem siebie.

Izolacja cieplna ze styropianu nad krokwiami wykonywana jest najczęściej w momencie, jak budujemy dach dwuspadowy. fragmenty styropianu powinny być bardzo wytrzymałe, by podtrzymać ciężar drewnianej konstrukcji oraz pokrycia dachu. Powinny także odznaczać się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła i chłonnością wilgoci. Najlepiej je układać na przyczepionych do krokwi belkach. Odpowiedni jest do tego styropian z papą. Takie rozwiązanie na pewno będzie skutkować trwałą konstrukcją.