Stelągowski radzi.

Jakie są transformacje struktury powierzchniowej marmuru?

Podłoga to znacząca część wystroju każdego wnętrza. Powinien dorównać postawionym funkcjom w zależności od sposobu bycia domowników, przeznaczenia do obszaru i w każdym powinna się sprawdzić i być praktyczna. Podłogi sporządzone z lastryka, bądź marmuru charakteryzują się szczególną wytrzymałością na działanie elementów atmosferycznych, potrzebują mało pracy w czasie codziennej pielęgnacji, również stanowią stylowe wykończenie jakiegokolwiek budynku.

wypolerowana posadzka

Autor: Sean Mulgrew
Źródło: http://www.flickr.com

Połyskujące i błyszczące podłogi są stale wizytówką firmy.

Jeśli poszukujesz ciekawych informacji na ten temat, odwiedź nas, a z pewnością przeczytasz interesujące fakty.

Niestety jak każdy surowiec, marmury z czasem ulegają stopniowemu zmatowieniu, powstają miejscowe przebarwienia i plamy, również całościowe wrażenie zakurzonej podłogi. Krystalizacja marmuru Warszawa to proces odmiany struktury powierzchniowej kamienia przy pomocy rozmaitych specyfików, zobacz: . W trakcie krystalizacji dochodzi do kontrakcji chemicznej pomiędzy kryształami węglanu wapnia i kwasem krystalizatora w wyniku czego budowa firma budowlana dolny śląsk kryształu węglanu rozwijając się, ulega zniszczeniu i wynikają nowe związki chemiczne. W ten sposób w wierzchniej warstwie kamienia delikatny węglan wapnia przemienia się w twarde związki krzemianu wapnia. Krzemiany znamionujące się sporą twardością i wytrzymałością na zarysowanie i ścieranie wzmagają wytrzymałość kamienia wykonywając go twardym i równym równolegle nadając normalny połysk przy zachowaniu własności antypoślizgowych. Po krystalizacji posadzka wygląda jak zwierciadło. Barwy stają się intensywne, a kamie wygląda jakby był świeżo umyty.

szlifowanie

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Prawidłowe wykonanie krystalizacji skutecznie zabezpiecza posadzkę przed prędkim zniszczeniem, koryguje jej wizerunek i upraszcza codzienną pielęgnację. Lastryko to materiał budowlany użytkowany do wyrobu wierzchnich powłok posadzek, stopni schodowych, tarasów, czy nagrobków. Materiał ten otrzymywany jest z mieszanki zarobionego z wodą cementu portlandzkiego, grysu kamiennego, oraz czasem trwałego barwnika. Po stwardnieniu zachodzi ścieranie i polerowanie lastryka – . Podczas wykonywania lastryka powinno się pamiętać, żeby dołączyć do niego nadzwyczajny dodatek uszczelniający, dzięki jakiemu podłoga okaże się trwalsza i w wyższym stopniu odporna na zanieczyszczenia.