Stelągowski radzi.

Jakimi sposobami da się urządzić małe mieszkanie, jakiego rodzaju mebli do tego użyć

Urządzenie małego mieszkania to czasami ogromne wyzwanie, zwłaszcza jeśli chce się to wykonać rzeczywiście wygodnie i funkcjonalnie. Niestety w naszym kraju kłopot z mieszkaniami ma ogromnie dużo rodzin. Mieszkania są drogie jeśli się je przyrówna do zarobków, zwłaszcza w większych miejscowościach, więc wiele osób chcąc mieć jakikolwiek kąt nad głową decyduje się na zakup mniejszego, niż jest im potrzebne.

Łóżko piętrowe

Autor: Stephen Kruso
Źródło: http://www.flickr.com
W starszych budynkach sporo mieszkań ma po prostu małe pomieszczenia, trzy pokoje będą tam czasem miały mniej powierzchni, niż dwa w naszym budownictwie. Jedyną ich zaletą jest niska cena, i to ona właśnie powoduje, że i takie oferty znajdują nabywców. Jeśli już ktoś jednak stał się posiadaczem małego mieszkania, to chcąc w nim w miarę wygodnie mieszkać powinien przy urządzaniu go odpowiednio zaplanować pewne rzeczy. Przy odrobinie inwencji nawet niedużą powierzchnię da się urządzić w taki sposób, aby była wygodna do mieszkania, rzecz jasna należy na to przeznaczyć nieco środków finansowych i oczywiście pomysłów.

Rodziny mające do użytkowania tylko dwa pokoje i więcej niż jedno dziecko mogą wykorzystać przy meblowaniu łóżka piętrowe Kamil. Są one bardzo praktyczne i bardzo dobrze będą się sprawdzać w niedużych pomieszczeniach, bo zaoszczędzają sporo cennej powierzchni. W sprzedaży można nawet znaleźć łóżka piętrowe trzy osobowe, pozwalające na to, żeby w jednym pokoju mogły mieszkać (rekomendujemy ofertę na mieszkanie archicomu na rymarskiej) troje dzieci.

Oczywiście nie jest to z pewnością wygodne wyjście, ale jeśli innej możliwości nie będzie, to chyba najkorzystniejsze z możliwych. Warto także zwrócić swoją uwagę na pozostałe wyposażenie pokoju, przez co także da się zaoszczędzić trochę miejsca. Jeśli dobrze się ustawi szafy, stoliki i komody drewniane 6-szufladowe, to może się udać bardzo funkcjonalnie zagospodarować dostępną powierzchnię.

Podobne zasady dotyczą pozostałych pomieszczeń, takich jak łazienka i kuchnia. Tam również przy odrobinie wysiłku i dobrych pomysłach da się wykonać wszystko tak, aby całość była funkcjonalna, praktyczna oraz wygodna.