Stelągowski radzi.

Kilka zdań na temat lamp. Jakie kupić i na co zwrócić uwagę?

Dla wielu z nas słowo „lampa” łączy się prawdopodobnie z raczej nieciekawym urządzeniem zapewniającym światło. Najczęściej znajdującym się koło fotela pośród innych starych przedmiotów w domu naszej babci czy mamy. Ze względu na podobne skojarzenia z wczesnej młodości a nawet jeszcze z okresu dzieciństwa, wielu z nas unikało lamp urządzając własne mieszkanie.

lampa wisząca

Autor: Dimitry B.
Źródło: http://www.flickr.com
Kojarzyły się one bowiem z rzeczą niemodną, z czymś z minionej epoki, czego trzeba unikać jeśli chce się mieć nowocześnie urządzone wnętrze domu – lampy sufitowe dla dzieci.Opcjonalniekupowało się te najbardziej funkcjonalne lampy, bazując na założeniu, że są one potrzebne, ale nie są atrakcyjne. Pozytywna informacja est jednak taka, że w dzisiejszych czasach lampy pełnią już nie tylko funkcję podstawową, jaką jest oświetlanie mieszkania lub danej przestrzeni. W dzisiejszych czasach, dzięki nowatorskim rozwiązaniom projektantów, lampy mogą stanowić idealne dopełnienie nowoczesnego wnętrza. Dzisiaj ich wybór jest ogromny.

Jakie kwestie warto wziąć po uwagę poszukując lampy do mieszkania?
Przede wszystkim – charakter pokoju, w którym lampa (zobacz lampy kaja) będzie zamontowana. Pczywiste jest, że lampy sufitowe dla dzieci będą posiadały odmienne wzory, niż lampy zaprojektowane z myślą o zawieszeniu w sklepie. Odpowiedni dobór pozwoli uzyskać efekt na jakim nam zależy. Niezależnie od tego czy zależy nam aby zapewnić pomieszczeniu zabawny charakter (w przypadku pokoju dla córki), czy też elegancki (gdy urządzamy salon|w przypadku biura) – u mnie świetnie sprawdziły się lampy wiszące kuchenne.

lampa dekoracyjna

Autor: Wilfredo Rodríguez
Źródło: http://www.flickr.com
Dodatkowo – ważna jest wielkość lampy. Zależy ona od dwóch czynników – zarówno od wymiarów pokoju, jak również jego przeznaczenia. Na przykład, lampy wiszące kuchenne, które montowane są zazwyczaj nad stołem kuchennym, powinny być powieszone niżej niż lampy zamontowane w innych pomieszczeniach. Po trzecie, czy lampama przydatne dla nas funkcje. Przykładowo, możemy kupić bardzo standardową lampę. Jeśli jednak wybierzesz nowszy model, lampa podłogowa ze ściemniaczem pozwoli zarówno stworzyć intymny nastrój, jak też obniżyć koszty użytkowania energii elektrycznej – APD Piotr Dębski.