Stelągowski radzi.

Lampy biurkowe i nocne, co je łączy?

Pod kloszem

Autor: Repoort
Źródło: http://www.flickr.com/photos/repoort/321081988/
Każdy posiada własny pomysł na urządzenie mieszkania. Jedni lubią klasyczny styl, ktoś inny woli skromne umeblowanie, a jeszcze ktoś inny aranżuje dom w stylu własnym… Polacy przywiązują wielką uwagę do wyposażenia salonu.

Salon to miejsce zgromadzeń, przyjacielskich wiecy, miejsce które ma godnie prezentować mieszkanie i właścicieli. Już tylko dla własnej wygody urządza się kuchnię. Gotowanie posiłków wymaga odpowiedniego zaplecza. Drugie ważne miejsce to łazienka. Jeśli się zastanowić to kobiety kochają tworzyć z niej miejsce kultu, choć mężczyźni nie pogardzą wygodną wanną. Co jest istotnym elementem, każdego wystroju?

Bez wątpienia są to różnego typu meble: szafki, półki, itp. Często zapomina się o właściwym oświetleniu na przykład: lampki nocne, gwarantują komfort w trakcie czytania książek w łóżku. Czy aby każda lampa jest odpowiednia?

Wiadomo, ważne jest wygląd i wykonanie. W ofercie sklepów można odnaleźć wiele różnych abażurowych lamp. Jednak ważne jest, aby ta lampa umożliwiała jednolite oświetlenie czytelnikowi. Obowiązkowo należy sprawdzić czy barwa światła ma odpowiednie natężenie. Jak wiadomo, najlepsze jest światło zbliżone do naturalnego . Lampki biurkowe () czy nocne należy także wyposażyć w odpowiednią żarówkę. Za słabe światło przemęcza oczy, a za silne trwale niszczy wzrok.

Masz jakieś kłopoty ze wyszukaniem potrzebnych informacji? To spójrz na tekst (https://www.francke-art.pl/meble-metalowe/pomieszczenia/do-biura/) zamieszczony na tej stronie a zobaczysz, że to jest wszystko, co konieczne.

Ostatnimi czasy, popularnością cieszą się energooszczędne żarówki LED. Zalecamy jednak ostrożność. O ile żarówki LED w żyrandolu świecą z większej odległości i światło nie jest tak skupione, to odbite mocne światło z LED nie jest zdrowe dla oczu. Nowoczesne lampki pozwalają na regulację jasności światła, dzięki czemu jest to niesłychanie wygodny sposób oświetlania. Wiadomo, że osoby bogatsze mogą wydać więcej na lampy ozdobne np. z mosiężnym kloszem z artystycznym przeszkleniem. Bez wątpienia to cudowny widok, ale do czytania przy poduszce zbytnio się nie nadaje.

Podobne problemy towarzyszą, jeśli chcemy kupić lampy klasyczne (). Niemal zawsze zwraca się uwagę na wygląd żyrandolu. Pamiętajmy, że żyrandol (lampy wiszące do kuchni) () powinien równomiernie oświetlać pomieszczenie. Wiele takich wiszących lamp, nie posiada zasłoniętej żarówki, przez co podniesienie wyżej wzroku nie musi być przyjemne… Dlatego warto sprawdzić czy mamy elementy, które zasłonią i rozproszą światło z żarówki. Z reguły jest to matowe szło, choć w niektórych żyrandolach, żarówka jest wkładana od góry, a pozostała część osłonięta jest szklanym kloszem.

Warto zapamiętać, że odpowiednie oświetlenie to takie, które daje nam zdrowe widzenie i komfort. Szczególnie należy mieć to na uwadze, jeśli w pokoju bawią się małe dzieci.