Stelągowski radzi.

Alternatywne metody na finansowanie kupna lokali mieszkalnych czyli wady i zalety leasingu mieszkań.

Mieszkania w Polsce cały czas bardzo dużo kosztują w stosunku do wynagrodzeń. Efektem takiego stanu rzeczy będzie to, że niewiele osób pozwolić sobie może na zakup lokalu bez wsparcia się jakimiś pożyczanymi środkami. Najczęściej są to tradycyjne kredyty hipoteczne, ich oferta jest bardzo szeroka na rynku, bo mają je w ofercie zarówno praktycznie wszystkie banki jak też najróżniejsze finansowe instytucje. Lecz aby można było otrzymać taki kredyt to konieczne będzie spełnienie wielu warunków, w tym pochwalenia się zarobkami w odpowiedniej wysokości.

Będzie sporo osób, które nawet pomimo dość wysokich zarobków nie mają możliwości wzięcia kredytu, bo są one w formie nieakceptowanej przez banki. Jeśli droga w bankach będzie przed nimi zamknięta, to można się zastanowić nad innym sposobem sfinansowania zakupu, jakim jest leasing nieruchomości, zobacz tu Za oceanem cieszy się on dużą popularnością, duża część transakcji jest realizowana właśnie w taki sposób. U nas póki propozycja nie jest duża, chociaż wolno zaczyna się to zmieniać.

nieruchomość

Autor: Mark Moz
Źródło: http://www.flickr.com

Leasing jak wszystkie inne formy finansowania, ma określone wady i zalety. Do zalet niewątpliwie zalicza się to, że mogą się o niego starać osoby nie posiadające zdolności kredytowej, chociaż oczywiście zarobkami na odpowiednim poziomie trzeba się będzie wykazać. W przypadku leasingu znacznie prostsze są również wszelakie procedury, gdyż w praktyce lokal nie będzie zmieniał swojego właściciela. Biorąc mieszkanie w leasing należy mieć to na uwadze, jest to bardzo ważna różnica w porównaniu z kupnem na kredyt. Leasing jest tak skonstruowany, że po podpisaniu umowy można z mieszkania korzystać, w zamian płacąc comiesięczne raty w określonej wysokości- .

Absorbuje Cię ta kwestia? Kliknij ten odnośnik oraz przeczytaj, jak podchodzi do tego tematu inny redaktor w treści (http://nieruchomosci.dominplus.pl/mieszkania) swego wpisu!

Po ich całkowitym spłaceniu, w zależności od rodzaju umowy, mieszkanie można na siebie przepisać, czasami z koniecznością dopłacenia jeszcze jakiegoś kapitału. To, że formalnie nie jest się posiadaczem lokalu niesie za sobą jedno dosyć istotne ryzyko. Jeśli firma leasingowa zbankrutuje, to może się okazać, że nieruchomość (jeśli nosisz się z zamiarem kupna własnego M, zerknij na propozycje w dzielnicy: polanowice) się po prostu straci.