Stelągowski radzi.

Modne dachówki ceramiczne – dachówki angobowane

Fabrykanci dachówek ceramicznych stosują obecnie parę różnych metod barwienia dachówek, takich jak na przykład angoba i glazura. Dzięki tym metodom realne jest zdobycie różnorodnych Kolorów i odcieni dachówek, oddziałuje to również na udoskonalenie rozlicznych parametrów oraz właściwości technicznych dachówek.

Kontenery

Źródło: sxc.hu
Dachówki ceramiczne nie mają jednolitej barwy, bowiem są wypalane z naturalnej gliny. Właśnie z tej przyczyny stosuje się różne metody barwienia dachówek, jakie pozwalają na zatarcie tych sprzeczności i otrzymanie pięknego, jednakowego koloru. Dachówki ceramiczne to najpopularniejsze rodzaje dachówek, które mogą być angobowane bądź glazurowane, więcej – tutaj.

Strategia angobowania polega na nanoszeniu na wysuszone, jednakże jeszcze nie wypalone dachówki, szlachetnej glinki. Dachówki te obejmowane są angobą tylko na zewnątrz, wskutek tego wewnątrz posiadają one swoją naturalną barwę.

Uzupełniające publikacje w kontekście analizowanego zagadnienia także są niebanalne – więcej pod tym linkiem (http://www.aleklima.pl/klimatyzatory/lg/klimatyzatory-nascienne-lg/klimatyzatory-nascienne-lg-deluxe). Kliknij zatem tutaj i przekonaj się, że to prawda.

Po nałożeniu angoby, jaka jest masą z dobrymi barwnikami kolorystycznymi, dachówkę się wypala, co służy utrwaleniu koloru. Taka dachówka angoba jest znacznie bardziej odporna na zabrudzenia od dachówki naturalnej, co więcej są one gładsze i są osiągalne w dużej gamie kolorystycznej. Możemy zdecydować się na angobę w czerwieni albo brązie, lub też zakupić bardziej pomysłowe, wyszukane dachówki w barwie czerni albo zieleni. Dostępne są również dachówki cieniowane oraz angoby bezbarwne, których jedynym celem jest pełnienie funkcji ochronnej. Wybór dachówek angoba jest dziś naprawdę potężny, dachówki angoba odszukamy także w asortymencie wielu sklepów.

Czy nasz tekst zainteresował Cię na tyle, że masz ochotę na więcej? Zatem po nowe informacje zaloguj się do podanego linku. Tam czeka najnowszy artykuł (https://www.lazzonigroup.pl/pl/wiertarka-cnc-t-o-p-srl-fs-evolution.html).

Dachówki angobowane (np. ) są lekko droższe od typowych dachówek ceramicznych, naturalnych, wskutek tego decydując się na ich zakup, powinniśmy wziąć pod uwagę wyższą cenę.

Dachówki ceramiczne zdołają być też barwione w masie.

Oznacza to dołączenie do gliny barwionych pigmentów, co powoduje, że dachówki posiadają podobny kolor nie jedynie na zewnątrz, ale także wewnątrz. Dachówki w masie także są oferowane poprzez liczne sklepy, należałoby poznać się z ofertą sklepów online.