Stelągowski radzi.

Modne sposoby na oryginalną ścianę

Ściany są na pewno jednym z najistotniejszych elementów dekoracyjnych każdego pomieszczenia. Warto wziąć to pod uwagę i planując rodzaj dekoracji zastanowić się też nad interesującymi rozwiązaniami dla ścian. Oczywiście, gdy ktoś jest fanem klasyki może pozwolić sobie na pomalowanie ścian na konkretny kolor. Aktualnie jednakże powszechne są także inne rozwiązania, jak chociażby tapety/fototapety o różnych wzorach, bądź kamienie dekoracyjne.

fototapeta - wybrzeże

Autor: Yinan Chen
Źródło: http://www.flickr.com
Zastanawiając się nad wyborem idealnej dla siebie opcji należy przemyśleć kilka kwestii: wielkość pomieszczenia, jego stylistykę, własne preferencję oraz przede wszystkim – posiadane fundusze. Przykładowo, kamienie dekoracyjne w małych pokojach mogą stanowić element zbytnio przytłaczający, redukujący dodatkowo powierzchnię, gdyż same w sobie są już dość masywne. Trzeba wziąć to pod uwagę. Ewentualnie, warto zdecydować się na pokrycie kamieniem jedynie pojedynczej ściany, wtedy będzie on stanowił tylko element dodatkowy.

Niebanalną alternatywą dla zwyczajnych ścian są popularne dzisiaj fototapety, zwłaszcza fototapety uliczki – fototapety z motywem uliczek – fixar, jakie są w stanie optycznie powiększać pomieszczenie oraz nadać mu pewnego rodzaju głębię. Fototapety takie są odpowiednie zarówno do pomieszczeń urządzonych nowocześnie, jak także do tych, które są zdecydowanie bardziej klasyczne. Wszystko zależy od tego, który wzór się ostatecznie wybierze. Tapety i fototapety to interesująca propozycja dla tych osób, jakim jednolity kolor ścian już dawno spowszedniał. Na rynku oferowany jest ich bardzo szeroki wybór, tym samym niezależnie od oczekiwań, odszuka się stosowny artykuł. Znakomicie, jeżeli tapeta nie będzie nachalna, dosyć mocno zdobiona, szczególnie jeśli meble są dekoracyjne. Tapety mają stanowić dla nich tło. Na pierwszy plan mogą wysuwać się głównie w momencie, kiedy mieszkanie jest urządzone surowo, a meble odznaczają się prostymi formami.

Jeżeli zafrapowała Cię taka kwestia, bez wahania kliknij ten link – to omówienie (https://north.pl/czesci-agd/czesci-do-odkurzaczy/ssawki-do-odkurzaczy,g629933.html) zapewne również będzie warte Twojej uwagi!

Wówczas tapeta czy fototapeta stanowi jeden mocny punkt, który przyciąga uwagę.

Zdecydowanie większym zainteresowaniem odznacza się także sztukateria, która była powszechna w kamienicach przedwojennych, ale w budownictwie socjalistycznym takie ozdoby uznawano za element niepotrzebny. Obecnie sztukateria ma grono oddanych wielbicieli, gdyż potrafi zagwarantować atrakcyjny rezultat.