Możności zdobycia upragnionych czterech kątów jest kilka. Możesz zakupić nowiusieńkie mieszkanie lub używane, starać się o lokal komunalny, zaadaptować poddasze.

Nowiutkie, niczym spod igły. Takie mieszkanie ma wiele zalet. Przede wszystkim, przez 2 lata od sygnowania aktu notarialnego wszelkie usterki wykonawca winien usunąć za darmo. Prócz tego wpłaty na fundusz remontowy będą przez długi czas małe. Jednakże decyzja o zakupie nowiuteńkiego mieszkanka niesie z sobą istotne ryzyko. Można bowiem trafić na nieuczciwego dewelopera bądź spółdzielnię – postradasz nerwy, a nieraz również pieniążki. W jaki sposób się tego ustrzec? Skorzystaj z naszych porad.
Kiedy budujesz z deweloperem najlepiej selekcjonuj duże przedsiębiorstwa, jakie od lat istnieją na rynku. To pewnego rodzaju zabezpieczenie, że i twoja inwestycja dojdzie do skutku. O ile deweloper jest mniej popularny, winieneś sprawdzić jego wiarygodność. Jakim sposobem to zrobić? W rozmowie poproś o adres osiedli, które pobudował. Obejrzyj je, porozmawiaj z lokatorami. Dowiedz się, czy są usatysfakcjonowani z wykonanych prac, czy były jakieś problemy w czasie budowy. Poszukuj także danych o nim na forach internetowych, np. wpisując sprzedaż domów w okolicy Wrocławia. Spytaj wykonawcę, czy przedsiębiorstwo ma Certyfikat Dewelopera – mtproject.plO jakości przedsiębiorstwa może także zaświadczać przynależność do jednej z organizacji zawodowych.
Kiedy już wyselekcjonujesz konkretnego dewelopera, spytaj go czy: posiada tytuł prawny do parceli, na której chce stawiać budynek. Poproś o przedstawienie wyrysu z ewidencji gruntów. Dzięki nim ustalisz numer parceli – taki sam musi się znaleźć w dokumentach potwierdzających prawo dewelopera do gruntu: akcje własności względnie użytkowania wieczystego. Kiedy ustalisz numer działki, możesz w sądzie przeczytać, kto faktycznie jest jej posiadaczem oraz czy ziemia nie jest obciążona hipotekąmtproject.pl/about.