Stelągowski radzi.

Najładniejsze i nawet niezbyt drogie meble orientalne.

Wiklinowe, drewniane, zrobione z tworzyw naturalnych lub sztucznych. Rzeźbione, składane ręcznie albo produkowane fabrycznie.
W naszym kraju meble drewniane najczęściej produkowane są na zlecenie, wyjątkowo są to robione na wymiar szafki, komody i stoły do salonu. Sprowadzane z Zachodu meble robione są przede wszystkim w Holandii

i Niemczech i są niestety zwykle zbyt drogie.
Ale meble dębowe, jesionowe szczególnie świerkowe nie należą do najcenniejszych wśród tych wykonanych z drewna naturalnego. Najcenniejsze są meble orientalne. Są to przedmioty zazwyczaj ręcznie wykonywane przez rzeźbiarzy w egzotycznych gatunkach drewna. Informacje: zobacz meble z drewna.
Jednymi z najpiękniejszych są pochodzące z indyjskich manufaktur.
Z pewnością cenę podnosi koniecznośćprzewiezienia mebli do Polski z tak odległego kraju jakim są Indie. Ale naszym zdaniem warto wydać trochę więcej pieniędzy, z tego powodu, iż są one niesamowicie zdobione i barwne.

Jeżeli zafascynował Cię ten temat, to odsyłam do strony (https://www.marmex.pl/komody-mlodziezowe/) – tam odnajdziesz ciekawe dane, które są szczegółowym opisem tego zagadnienia.

Są one doskonałe jeżeli chcemy urządzić pomieszczenie mieszkalną w stylu kolonialnym o orientalnym stylu. Meblując pokój, możemy przebierać wśród wielu różnorakich stylów rzeźbienia (Indonezja gwarantuje super meble). Od kunsztownie żłobionych szaf przez wiklinowe czarowne szafeczki, kończąc na zwykłych ale porządne komody i szafy. Każdy fragment powyższych mebli rzeźbiony jest z jednego kawałka drewna, koniecznie wysokiej jakości. Najczęściej wykorzystywane gatunki drzew przy procesie rzeźbienia to: teak, mango, akacja azjatycka, róża, ponieważ są to drewna miękkie. Wykorzystanie takich gatunków,

tradycyjna kuchnia z drewna

Autor: MEGA MEBLE
Źródło: MEGA MEBLE
bez wykorzystania lekkich zamienników. Związane jest to niestety z dużą masą mebli, co jest znacznym problemem przy transporcie. Ale meble orientalne posiadają wiele więcej zalet aniżeli wad. Z uwagi na wykorzystywane przy wytwarzaniu materiały, meble indyjskie charakteryzują się ogromną wytrzymałością. Właściwie sezonowane gatunki drewna, dodatkowo wykończone przez olejowanie albo też
meble orientalne

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
woskowanie, nadają konstrukcji odporność na różne warunki meteorologiczne, zarysowania i zapewniają, iż będą nam służyć przez lata. W szczególności widowiskowo wyglądają gabinetach, domowych biblioteczkach, pokojach dla gości, salonach. Dodają wnętrzom orientalnego wyglądu, nadając baśniowy czar oraz niezwykły urok.

Jeśli nie boimy się wydać więcej pieniędzy na nabycie
orientalnych mebli, otrzymamy na samym końcu cudowny wygląd pomieszczenia, rodem baśni tysiąca i jednej nocy.