Stelągowski radzi.

Niesamowity ogród na najwyższym piętrze lub zazieleniony dach naszego bloku mieszkalnego

Inwestorzy mają obowiązek zrekultywować tereny zniszczone w trakcie prac budowlanych. Mogą zasadzić drzewa w pobliżu nowych bloków albo zazielenić przestrzenie miedzy nimi. Świetnym rozwiązaniem będą również dachy zielone. Najczęściej stosowanym pokryciem budynków mieszkalnych jak również innych obiektów publicznych jest styropapa. Bardzo dobrą alternatywą dla tego typu pokrycia dachowego są dachy zielone.

dach płaski

Autor: Matt Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki nim możemy zatroszczyć się o środowisko oraz wynagrodzić naturze zniszczenie roślin w trakcie budowy przykładowo nowego bloku czy też innego budynku. Dachy zielone mogą podnieść wartość budynków oraz są niezwykle przyjazne dla środowiska. Dodatkowo dzięki roślinom wytwarzane jest więcej tlenu oraz można przedłużyć żywotność naszego dachu. Zielony dach będzie z pewnością piękną ozdobą bloku, istotne jest jednak, żeby był odpowiednio wykonany. Betonowe osiedle może stać się przepięknym, zielonym miejscem, które doskonale wykorzysta każdy fragment nieużywanej przestrzeni na rozwój roślin a także drzew.

Źródło informacji – megastyro.pl/styropapa.htmlwięc budując zainteresować się takim rozwiązaniem w formie zielonego dachu. Jeśli zdecydujemy się na dachy zielone, najlepiej zatrudnić profesjonalne firmy, które doskonale wiedzą jak trzeba przygotować dach, by rośliny były odpowiednio nawadniane i żeby dach był szczelny. Niezwykle ważne jest podłoże, które ochroni przed negatywnym działaniem korzeni przykładowo przez niszczenie betonu. Zasadzone rośliny nie mogą być za ciężkie. Doskonale będą sprawdzały się niewielkie gatunki, odporne na różnego rodzaju warunki atmosferyczne i które potrzebują wiele słońca.

Możemy także zdecydować się na zazielenianie ekstensywne, czyli wykorzystywanie większych gatunków roślin. W takim przypadku jednak konieczne jest podłoże o dużej grubości. Może być to ciekawy dodatek na przykład do mieszkania na najwyższym pietrze w formie ogródka na dachu. Nawet budując betonowe osiedla możemy wspaniale zadbać o przyrodę. Rośliny w miastach są bardzo ważne, ich widok poprawia nam nastrój i zmniejszają one szkodliwe skutki zanieczyszczenia powietrza. Warto więc wybierać tego rodzaju zielone rozwiązania jako pokrycia dachowe – [odnośnik].