Stelągowski radzi.

Nowoczesne metody oświetlenia pomieszczenia

Nawet bezpretensjonalna aranżacja mieszkania może stać się nader interesującą o ile potrafimy zatroszczyć się o właściwe oświetlenie.

żyrandol

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Pomagają nam w tym między innymi dobrze dobrane żyrandole (oświetlenie do salonu) a także kinkiety. Rezultat wzmocnią dekoracje świetlne, jakie są obecnie bardzo trendy w aranżacji mieszkań. Pokój dzienny powinien mieć oświetlenie górne, jak również boczne. W salonie sprawdzą się najlepiej żyrandol lub kinkiety, lampy kryształowe nowoczesne , jak również lampy zwisające dla przykładu ponad stolikiem. Dostępne świetlne oprawy zadowolą tak wielbicieli tradycji, jak również miłośników postępu w aranżacji pomieszczeń. Dziś oświetlenie każdy może dobrać do swoich potrzeb. Jeżeli mamy nowoczesne mieszkanko, to postawmy na żyrandole łazienkowe (patrz) i kinkiety, które zaskażyrandole (poznaj naszą firmę)ą oraz tworzywem, z jakiego je wykonano. Dzięki nim aranżacja mieszkania nabierze kolorów. Wytwórcy żyrandoli bezustannie poszukują nowych tworzyw, oryginalnych sposobów zagospodarowania starych tworzyw jak też pomysłów na niepospolite połączenia półproduktów. Dzięki temu oświetlenie nabiera nowoczesnych, lub tradycyjnych kształtów, jakie każdy będzie mógł dopasować do swojego pokoju dziennego.

Aranżacja pomieszczeń mocno uzależniona jest od oświetlenia z tej przyczyny twórcy odpowiedzialni za żyrandole, bądź plafony wdrażają coraz to nowsze materiały. Żyrandole ze szkła połączonego z plastikiem? Czemu nie. Kryształ łączy się dziś z plastikiem, w użyciu są karton, a także filc. Spotkać można też abażury z plastycznych surowców, przykładowo silikonu, jakich kształt mogą modelować eksploatatorzy, np. naginając oprawę lampy w różne strony. To prosty sposób, ażeby aranżacja pokoju dziennego mogła ciągle ulegać drobnej korekcie.

oświetlenie

Powstają również żyrandole Reccagni Angelo wyplecione z wikliny przypominające kosze oraz ręcznie klepane z miedzi nawiązujące do wyglądu starych misek. Więcej na

Projektanci dają drugie życie artykułom oraz materiałom. Sugerują lampy z plastykowych butelek, nakrętek a także innych materiałów wtórnych. Często nowoczesność opraw podkreśla ich wielkość – do dużych minimalistycznych wnętrz pasują żyrandole w formacie XXL. Żyrandole w większych wymiarach wspaniale będą prezentowały się we współczesnym wnętrzu.