Stelągowski radzi.

O czym wiedzieć wybierając fototapetę? Na co konieczne trzeba zwracać uwagę? Jakie mamy dostępne typy fototapet?

Poszukując materiału na fototapety na ścianę z pewnością pojawi się wątpliwość, jaki wybrać jej typ. Nie jest to takie łatwe, gdyż wraz z rozwojem technologii wybór jest rzeczywiście coraz bardziej bogaty. Jednakowoż, to dobra wiadomość, gdyż dzięki temu będzie można optymalnie zdecydować się na właściwy materiał interesujące nas fototapety.

Jest naprawdę sporo firm, które oferują wysokiej jakości materiały dobrze dobrane do rodzaju nawierzchni oraz pomieszczenia. Spotkać się więc można z różnego rodzaju nazwami poszczególnych materiałów, jednak najważniejsze jest to, z którego tworzywa jest dana fototapeta. To najbardziej istotne i poniżej poświęcimy temu zagadnieniu więcej miejsca. Dobrze jest wiedzieć, iż istnieje niezliczona ilość wzorów, w ten sposób łatwo dobrać fototapetę do każdego rodzaju pomieszczeń. Mamy więc fototapety mapa świata, które Z pewnością dobre będą w pokoju młodzieżowym, a także osób, jakie bardzo lubią podróżować – tu je kupisz.

fototapeta - jezioro

Autor: Sang yun Lee
Źródło: http://www.flickr.com

Do wyboru mamy też tapety miejskie, to znaczy zdjęcia z różnych najbardziej znanych miast, są tapety czarno-białe albo te kojarzone z naturą, jak fototapeta las – fototapeta las w Demural. Można jednak stworzyć swoją tapetę, to znaczy z fotografii z własnej kolekcji. Są przedsiębiorstwa, które się tym zajmują. Odnośnie typów, to mamy fototapety: papierowe, lateksowe oraz winylowe. Pierwsza, czyli najbardziej ekonomiczna fototapeta powlekana PCW na podkładzie z papieru. Jest cieńsza oraz średnio odporna na wilgoć lub ścieranie. Żeby była trwalsza trzeba ją umieszczać w miejscach suchych, ściana zaś musi być gładka, by otrzymać jak najlepszy rezultat. Fototapeta lateksowa to po prostu rodzaj syntetycznego papieru z dodatkiem lateksu. Powłoka lateksu powoduje, iż fotografie wyglądają rzeczywiście realistycznie, posiadają żywe barwy.

To jeden z najbardziej znanych materiałów tapet na ścianę. Jest ona trochę grubsza od fototapety – (zobacz fototapety wzory) papierowej, więc najlepiej ją przykleić na “styk”, a nie na zakładkę. I ostatni z najpopularniejszych modeli, winylowa, jaka jest bardzo gładka w dotyku. Jest trwalsza od fototapet z lateksu, daje świetną jakość nadruku. Jest odporna na różne czynniki, na przykład wilgoć i tłuszcz. Najlepiej myć ją delikatną gąbką albo lekko mokrą ściereczką.