Stelągowski radzi.

Odbiór techniczny mieszkanka – wskazówki

Radzimy, w jaki sposób uskutecznić odbiór techniczny nowego mieszkanka na własną rękę. Na co zwrócić uwagę podczas odbioru technicznego mieszkanka, co zabrać ze sobą na odbiór, jakiego rodzaju sygnalizować usterki.
Najlepiej jeśli na odbiór mieszkania możesz wziąć kompetentnego inżyniera albo firmę remontową, która wykańczać będzie nasze mieszkanie.

kleje

Autor: SOUDAL
klik

Autor: Erich Ferdinand
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli jednakże decydujemy się przeprowadzić odbiór techniczny nowiutkiego mieszkania samodzielnie – nic straconego, ale przygotujmy się starannie. Nim wyruszymy na odbiór techniczny mieszkanka zaznajommy się uprzednio z normami o badaniach podczas odbioru. Polecam przed urzędowym odbiorem technicznym mieszkanka najpierw przeprowadzić samodzielną inspekcję, najlepiej oczywiście z profesjonalną pomocą. Bez presji czasu łatwiej wtenczas dokładnie obejrzeć mieszkanko.

Koniecznie zobacz tekst, w którym także odnajdziesz wiadomości traktujący o prezentowanej na tej stronie sprawie. Zapewne jest w nim coś ciekawego dla Ciebie.

Na właściwy odbiór mieszkania umówmy się za każdym razem w ciągu dnia, kiedy jest widno, ażeby można było spostrzec wszelkie usterki i nierówności.

panorama - budynek

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Odbiór techniczny mieszkanka zaczynamy od obmiarowania każdego pomieszczenia, sprawdzając czy mieszkanie zostało pobudowane zgodnie z projektem i pamiętając o podanym w umowie akceptowalnym marginesie błędu. Ważne są wszystkie wnęki – w czasie odbioru technicznego mieszkania przejrzyjmy szczególnie te, które w planie przewidziane były na głębokość standardową 60 cm. Jeżeli będą płytsze – niezbędne będzie zrealizowanie meblowych zabudów na wymiar, co znacznie podwyższy koszty wykończenia nowego mieszkanka.

Wykonując odbiór techniczny „m” zwróćmy uwagę na rozmiary innych newralgicznych miejsc przewidzianych np. na postawienie pralki, wanny, zwykłych szaf itp.