Stelągowski radzi.

Ozdoby do ścian

Wraz z przybywającą wiosną mamy coraz to większą ochotę na transformacje w domu. Nie musimy przeprowadzać dogłębnych remontów i malować wszystkich pokoi. Nie muszą to być kosztowne inwestycje pochłaniające masę czasu i pieniędzy. Idzie poniekąd o to, żeby pojawił się w mieszkaniu jakikolwiek element powiązany z nadchodzącą porą roku, która porusza wszystkich do życia.

Szablon malarski, wzrór do salonu

Autor: www.przyklejka.pro
Źródło: www.przyklejka.pro
Atrakcyjnym i niedrogim pomysłem mogą być szablony do ścian. Sporządzone są z syntetyku i przeznaczone do wielokrotnego użytku. Do barwienia wzorków można użyć pospolitej farby (zobacz farby do drewna zewnętrzne) akrylowej względnie specjalnej do szablonów. Niezwykły rezultat dostarcza użycie past strukturalnych, które tworzą wypukłe formy. Przed przystąpieniem do pracy trzeba odkurzyć powierzchnię ściereczką i przytwierdzić szablon do ściany.

Farbkę nanosimy za pomocą gąbeczki zważając, aby nie pojawiły zacieki. Po krótkim przeschnięciu farby wzornik odklejamy. Fabrykanci proponują szablony malarskie rozmaitej wielkości i z urozmaiconym wzornictwem. Mogą to być duże indywidualne motywy, ewentualnie nieduże powtarzające się detale, które można wykorzystać do namalowania ramki. Szablony do ścian można wykorzystać w każdym miejscu, dobierając odpowiedni motyw. Odrębny wzorek wybierzemy do jadalni, a inny do salonu. Warto też także zdecydować się na urozmaicenie ścian za pomocą naklejek – do zamówienia na .

Młody człowiek potrzebowałby zapewne bardziej nowoczesne wzory, w pokoiku maluszka z pewnością dobrze będą wyglądać misie, chmurki, kotki. W mrocznym korytarzu stosowne będą barwne, śmiałe schematy. Naokoło drzwi można nanieść drobny kwiatowy ornament. Szablony malarskie nie służą jedynie do przystrajania ścian. Możemy tą metodą odnowić wiekową szafkę, boki łóżka, konstrukcję lustra, potencjał ogranicza wyłącznie nasza fantazja.

Masz jeszcze chwilę? Jeżeli tak, to zapraszamy Cię do kolejnej witryny, gdzie wyszukasz pouczające posty – najedź na link Heliodon.

W sprzedaży są też szablony jednorazowego użytku, przeważnie to duże motywy.

malowanie

Autor: Tikkurila
Źródło: Tikkurila
Wzornik samoprzylepny nakładamy na ścianę i gąbką aplikujemy farbę. Jak trochę przeschnie odklejamy i cieszymy oczy pięknym efektem. Nie należy naklejać go na świeżo malowane nawierzchnie, na ogół wypada poczekać około 2 tygodni, by jednocześnie z wzornikiem nie zeszła nam farba ze ściany .Odświeżając tym sposobem parę elementów (utrzymując naturalnie jeden trend) możemy nadać pomieszczeniu całkowicie oryginalny wygląd. Wiosną rozkosznymi dla oka będą motywy liści, przyrody, a całość utrzymana w żywych barwach.