Stelągowski radzi.

Panele o której klasie ścierania można by ułożyć w sklepach?

Budując własny dom, powinniśmy wybrać, jakiego rodzaju podłogę będziemy mieć we wszystkich pokojach. Dotyczy to również jadalni, wszystkich pokojów a również toalety.
Wykonane z drewna podłogi są piękne i trwałe.

podłogi

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Są one oznaką trwałości wykonania i niezniszczalności. Na podłogę do pokoju możemy dobrać panele. Cały czas są doskonalone metody ich wykończenia. Obecnie moglibyśmy dobrać kolor drzewa, który byłby wierzchnią powłoką paneli. Są to drewniane panele, które posiadają budowę trójwarstwową. Powstały one jako alternatywa dla drzewa. Panele z drewna możemy dziś nabyć wykonane z postarzonego drewna, jakie przynosi na myśl drewniane podłogi w starych domach. Co poniektóre panele poddawane są cieplnej obróbce, jaka sprawia, że kolor paneli robi się ciemniejszy. Szczotkowanie paneli powoduje, że wtarta w panele wcześniej bejca okazale podkreśla słoje drewna. Można też kupić panele, jakie posiadają na brzegach ciemne linie, które mają upodobnić je do podłóg na starych statkach. Drewniane (skorzystaj z oferty na panele wrocław-> http://glazurex.com.pl/) są poddawane również wybielaniu. Dzięki temu zabiegowi panele utrzymują naturalną barwę drzewa, ale odcień jego jest znacznie jaśniejszy przez co podłoga prezentuje się na wypłowiałą.
drewno

Autor: r. nial bradshaw
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj można dobierać panele z wierzchnią powłoką, która wykonana jest z jednego z kilkudziesięciu gatunków drewna. Mogą być panele z drewna krajowego a także z egzotycznego. Powierzchnia paneli zabezpieczona jest lakierem lub woskiem. Mogłaby być matowa lub błyszcząca. Im większa klasa ścierania paneli, tym lepiej. Najbardziej odporna na ścieranie jest klasa A5.

Wytrzymałość na ścieranie ich jest tak ogromna, że można układać je też w marketach. Odporność paneli na odkształcenia istotna jest w jakimkolwiek pomieszczeniu. Rdzenie paneli wykonuje się z płyt HDF, jakie spełniają wysokie wymagania. Wytrzymałe są one na nacisk dla przykładu wysokich obcasów.