Stelągowski radzi.

Parę przydatnych porad i wskazówek na temat tego, w jaki sposób wybierać zestaw rolet do swojego domu.

Okna można zasłaniać na wiele różnych sposobów. Do niedawna panowały klasyczne zasłony i firanki, aktualnie klienci coraz częściej wybierają jakieś inne rozwiązania, takie jak rolety. Popularność rolet rośnie w szybkim tempie, także dlatego, że od niedawna można je nadrukowywać swoimi wzorami. Coraz większa liczba firm daje możliwość nadruku czegoś własnego, czy to będzie zdjęcie, czy jakiś motyw, ceny za takie usługi do wysokich nie należą, więc jest zrozumiałe, że rolety drukowane zdobywają taką popularność na rynku.

Bambusowe rolety okienne

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście sam nadruk jest ważny, stanowiąc bardzo ciekawy ozdobny element, lecz same rolety (rolety pionowe) mają sporo zalet, i nawet w standardowej wersji są bardzo chętnie kupowane. Zasada ich działania będzie polegać na tym, że w górnej części okiennicy przymocowuje się mechanizm nawijający z rolką tkaniny.

Prezentowana na tej podstronie kwestia jest według Ciebie warta zainteresowania? Jeśli tak, to kliknij tu i zobacz poza tym więcej na temat (http://dekorianhome.pl/tynk-dekoracyjny)!

Przez jego opuszczanie okno będzie przysłonięte, a jeżeli się materiał podniesie, to do pomieszczenia wpadać będzie więcej promieni słonecznych i w środku zwyczajnie będzie jaśniej – chciałabym mieć rolety drukowane.

Rolety oferowane są w dużej ilości modeli i odmian. Najpopularniejsze są rzecz jasna klasyczne rolety, do standardowych prostokątnych okien. Jednak nie ma żadnych problemów, aby je instalować również przy oknach które są ustawione pod skosem, przykładowo na skośnych dachach, czy nawet zupełnie poziomych – mechanizmy z odpowiednimi blokadami będą również pozwalać na taki montaż. Same mechanizmy różnią się zależnie od producenta wykonaniem i wyglądem, jednak klienci przeważnie zbytniej uwagi na to nie zwracają, skupiając się przede wszystkim na wybraniu tkaniny zasłaniającej.

Fotorolety w salonie

Autor: fivaro.pl
Źródło: fivaro.pl
O tym, że można na nich wydrukować wszystko co się chce już było wspominane, lecz istotne są także grubość i przezroczystość użytej tkaniny. Od tego będzie bowiem zależeć ilość światła wpadającego do pomieszczenia, a tym samym możliwość otrzymania odpowiedniego zaciemnienia. Niektóre z materiałów dodatkowo są pokryte specjalną warstwą która odbija słoneczne promienie, przez co w pomieszczeniu nawet w upalniejsze dni nie będzie gorąco – fivaro.pl/.