Stelągowski radzi.

Patelnie stworzone z żeliwa – czyli, patelnie nie dla każdziutkiego rodzaju „kuchcika”

Patelnia jest to pojedynczy z najbardziej ważnych atrybutów każdego szanującego się kucharza, ale także każdego amatora. ten konkretny przedmiot istnieje już od tak naprawdę setek latek, a nawet dłużej, albowiem ludzie jeszcze przed ukazaniem się patelni w postaci jakiej teraz jest, potrafiła przygotować pożywienie na rozgrzanych ogniem kamieniach, które były samym początkiem powstania tego konkretnego przedmiotu.

powietrze

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie na rynku powstały setki rodzajów patelni, w tym ciekawiące nas dziś patelnie utworzone z dość wymagającego żeliwa…
Jak można łatwiutko się domyśleć, nasz pisany dzisiaj temat obejmuje patelnie, a dokładnie patelnie żeliwne, które to bywają przeciwko pozorom dość wymagającym kawałeczkiem sprzęciku, albowiem jak to się okazuje po dogłębniejszym odczytywaniu na jej temat – nie bywa przeznaczona dla każdziutkiego. Patelnie z żeliwa, to patelnia, na której to przede wszystkim niewiarygodnie łatwo przywiera jedzonko – jest ciężka (choć często jest to także zaletą), oraz najczęściej najzwyczajniej brzydka.

Zaciekawił Cię ten wpis? Więc najedź na link do strony (https://www.multiinstal.pl/zbiorniki-buforowe-i-zasobniki-cwu-new/) i rozkoszuj się kolejnymi faktami. W razie pewnych wątpliwości – pisz do nas.

Jednak poza tymi wadami, posiada także szereg zalet, w szczególności to, iż w czasie podsmażania, uwalnia cząsteczki żelaza, które bywają idealne dla osób, które mają jego niedobór; w przeciwieństwie do innych patelni, im bardziej stara tego rodzaju patelnia tym jest lepsza, albowiem żeliwo jest to tak naprawdę produkt „wieczny”.

Dobrze dopisać także, że patelnie żeliwne domagają się od osoby, która to ją stosuje, przynajmniej absolutne minimum obeznania z tego typu wytworem (patelnią), gdyż jak wspomnieliśmy powyżej, niewiarygodnie łatwiutko można na niej coś przypalić, choć w porównaniu z jej zaletami, dobrze jest wydać na nią każdą złotówkę.