Stelągowski radzi.

Płyty pilśniowe – jakie rodzaje są dzisiaj ogólnodostępne w sklepach?

Teraz do powstania różnych wyrobów stolarskich, w tym także do wyprodukowania mebli wykorzystane zostają płyty pilśniowe. Jakie są ich typy? Czym one się charakteryzują?

Płyty pilśniowe to w ostatnim czasie niezwykle chętnie stosowany materiał do produkcji mebli oraz wyrobów stolarskich.

meble kuchenne

Autor: David Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

Do najbardziej popularnych zaliczane są płyty MDF. Zdecydowana większość mebli powstaje aktualnie właśnie z nich. Oprócz nich nieprawdopodobnie popularne są płyty HDF.

Masz zamiar znaleźć następne artykuły odnoszące się do podnoszonej tu problematyki? Jeśli tak, to kliknij ten link i zobacz wpis z www (http://www.multibrand24.pl/PATELNIA-GRANITOWA-24cm-BERLINGERHAUS-BH-6119-p319436).

Zobacz: na tej stronei. Dostępne w naszych czasach płyty HDF w dużej części służą do produkcji bardzo popularnych obecnie paneli podłogowych. Rozwój technologi sprawił, że możliwości ich powstawania znacznie się powiększyły. Do niedawana robiono z nich jedynie panele podłogowe, które mogły być stosowane jedynie w pomieszczeniach suchych, czyli w pokojach dziennych, pokojach dziecięcych czy w sypialniach.

Zaintrygował Cię nasz opis? To rewelacyjnie! Kolejne tak samo atrakcyjne treści dostrzeżesz pod poniższym odnośnikiem – tam czeka na Ciebie dalszy ciąg (https://mcalpine.pl/nasze-produkty/odplywy-podlogowe-i-akcesoria/).

Wraz z zastosowaniem nowatorskich technik przy ich produkcji powstają obecnie panele podłogowe, które można układać także w pomieszczeniach o dużej wilgotności powietrza, a więc w kuchniach i w łazienkach.

Możliwości zastosowania płyt HDF jest naprawdę więcej. Na etapie produkcji można je wykończyć przeróżnymi laminatami. Dzięki temu mogą powstać z nich nie tylko panele podłogowe, ale także drzwi wewnętrzne,

czerwone drzwi

Autor: russellstreet
Źródło: http://www.flickr.com

wytwarza się z nich także dna szuflad i tylne ścianki mebli. Naprawdę często są one wykorzystane także w charakterze ściennych okładzin. Są proste w obróbce, z tego powodu nieprawdopodobnie chętnie wykorzystują je majsterkowicze. Wyroby z nich wykonane cieszą się wielką popularnością wśród klientów, ponieważ nieprawdopodobnie łatwo się je czyści. Nowe technologie zastosowane do ich produkcji sprawiły, że płyty HDF cechują się odpornością na uszkodzenia o charakterze mechanicznym. Wyjątkowo bogata kolorystyka jest ich kolejną zaletą. Współczesne płyty MDF oraz HDF są produktem niezwykle ekologicznym. Ta cecha oraz doskonałe imitowanie naturalnego drewna i funkcjonalność będą mogły sprawić, że meble, panele podłogowe oraz drzwi wykonane z nowej generacji płyt pilśniowych są coraz chętniej wybierane przez klientów, którym zależy na ochronie środowiska, które nas otacza. Stosując wyroby z płyt pilśniowych ochraniamy lasy.