Stelągowski radzi.

Powiększamy wnętrza z pomocą fototapet

Jak sprawić, ażeby ciasny korytarz wywoływał wrażenie nieco szerszego, a maleńka sypialnia zyskała parę dodatkowych metrów?
Nic tak nie powiększa optycznie niewielkich wnętrz, jak poprawnie dobrana fototapeta lub naklejka ścienna.

Podpowiemy Wam dziś które wzory, motywy a także barwy najodpowiedniej dobrać, ażeby oszukać nasze oczy jak też zmysły oraz otrzymać efekt dodatkowej przestrzeni. Pierwszym a także niezawodnym sposobem na ciekawy rezultat wizualny we wnętrzu jest fototapeta z perspektywą. To fototapety lub naklejki ścienne z motywem ścieżki, ulicy albo alejki.http://creoconcept.pl/pl/kariera/ (creoconcept.pl/pl/kariera/)Sprawdźcie sami, jak tajemnicze włoskie uliczki lub poetyczne alejki cudownie stworzą iluzję głębi, która przyda przestrzeni. Analogiczny rezultat możemy otrzymać stosując fototapety w geometryczne, abstrakcyjne wzory.
urządzanie

Autor: Myrone Delacruz
Źródło: http://www.flickr.com
oryginalne półki

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym, równie efektownym a także skutecznym sposobem będzie fototapeta z tematem widoku. Ładne widoki, otwarte i duże przestrzenie, jak przykładowo panoramy miast, góry bądź egzotyczne plaże tworzą odczucie, że nasza ściana staje się jak duże okno szeroko otwarte na świat. Następny trik, który możesz zastosować, jest to fototapeta w pasy. Być może ów motyw nie będzie już tak porywający jak dwie ostatnie propozycje, jednakże na pewno takowa fototapeta idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach współczesnych. Pamiętajmy o zasadzie, iż pasy wertykalne wizualnie podwyższają wnętrze, zaś horyzontalne sprawią, iż pomieszczenie będzie szersze. Kolejnym sposobem jest wykorzystanie mocy, która drzemie w odcieniach a także kontrastach.

Wszyscy chyba znają podstawową regułę, iż jasne barwy wizualnie powiększają mieszkanie, z kolei ciemne zmniejszają je.

Zapraszamy na następne informacje ze strony, jeśli te, które zaprezentowaliśmy tu, Ci się spodobały. W kolejnym wpisie oczekuje na Ciebie dużo szczegółów.

A więc, by uzyskać efekt ponadplanowej przestrzeni wybierajmy fototapety w jasnych barwach dla przykładu fototapety kwiaty w pastelowe, delikatne desenie.