Stelągowski radzi.

Praktycznie każde pomieszczenie w domu jest ważne i spełnia swoje określone funkcje

Jednak w jednych pomieszczeniach spędzamy więcej, w innych mniej czasu. Najwięcej chwil – nie licząc rzecz jasna sypialni – spędzamy w salonie. To w nim odpoczywamy, witamy gości, czytamy książki, oglądamy telewizję i tym podobne. Stąd też tak istotne jest, aby salon był gruntownie wyposażony.

Stolik RTV z drewna

Autor: www.meblemagnat.pl
Źródło: www.meblemagnat.pl
Salon zwykle jest centralnie położony, na widoku, gdyż jest jak wizytówka mieszkania. Nierzadko jego wejście jest dobrze widoczne z holu, dlatego istotne jest, aby był z jednej strony funkcjonalnie urządzony, a z drugiej elegancki.

Najważniejsze są oczywiście meble. W tym przypadku znaczną rolę odgrywają meble wypoczynkowe, a zatem sofa, pufy, szezlong (zobacz szezlongi pikowane) itp. Ich kształt i kolorystyka winny być dobrane do wybranej aranżacji – inne sofy pasują do stylu nowoczesnego, a inne do tradycyjnego. Muszą być komfortowe, ale również funkcjonalne, aby np. łatwo można było usunąć plamy z tapicerki bądź, aby po rozłożeniu kanapa dawała dodatkowe miejsce na spanie.

Innym typem mebli do salonu są rzecz jasna regały, a także stoliki. One również powinny być dopasowane do stylu rządzącego w danym pomieszczeniu – stoliki RTV drewniane nie będą właściwe do salonu, w którym dominuje głównie metal i szkło. Chociaż z drugiej strony, ciekawe łączenie rozmaitych materiałów – tzw. eklektyzm aranżacyjny – zyskuje sobie coraz większe uznanie. Tak urządzony salon musi być jednakże zaplanowany rozsądnie, gdyż zbytnia swawola lub najzwyczajniej w świecie brak gustu może doprowadzić do kiczowatego i nieestetycznego efektu. Duży wybór stolików drewnianych pod sprzęt RTV można znaleźć w meblowych sklepach internetowych, takich jak ten – .

Salon rzec jasna powinien być także wyposażony w rozmaitego typu elementy dekoracyjne, które mają nadać wnętrzu nietuzinkowego charakteru. Dodatki dekoracyjne są niczym biżuteria – powinny być odpowiednio dopasowane do całości i tworzyć wspaniały klimat. Może być to zarówno nowoczesny, elektryczny kominek, jak i nietuzinkowa lampa lub duże lustro.

Jeżeli szukasz podobnych danych na omawiane zagadnienie, znajdziesz je na pewno pod tym odsyłaczem, więc nie czekaj tylko kliknij tu.

Dodatki dopinają całość, dlatego jeśli boimy się, czy jesteśmy w stanie ładnie je ze sobą zestawić, lepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy designerskiej, niż samemu porywać się na tego typu wymagające zadanie. Efekt na pewno będzie doskonały o ile zgodny z naszym gustem i z ogólnymi zasadami obowiązującymi przy aranżacji.