Stelągowski radzi.

Praktycznie każde pomieszczenie w domu jest ważne i spełnia swoje określone funkcje

Jednak w jednych pomieszczeniach spędzamy więcej, w innych mniej czasu. Najwięcej chwil – nie licząc rzecz jasna sypialni – spędzamy w salonie. To w nim odpoczywamy, witamy gości, czytamy książki, oglądamy telewizję i tym podobne. Stąd też tak istotne jest, aby salon był gruntownie wyposażony.

Stolik RTV z drewna

Autor: www.meblemagnat.pl
Źródło: www.meblemagnat.pl
Salon zwykle jest centralnie położony, na widoku, gdyż jest jak wizytówka mieszkania. Nierzadko jego wejście jest dobrze widoczne z holu, dlatego istotne jest, aby był z jednej strony funkcjonalnie urządzony, a z drugiej elegancki.

Najważniejsze są oczywiście meble. W tym przypadku znaczną rolę odgrywają meble wypoczynkowe, a zatem sofa, pufy, szezlong itp. Ich kształt i kolorystyka winny być dobrane do wybranej aranżacji – inne sofy pasują do stylu nowoczesnego, a inne do tradycyjnego. Muszą być komfortowe, ale również funkcjonalne, aby np. łatwo można było usunąć plamy z tapicerki bądź, aby po rozłożeniu kanapa dawała dodatkowe miejsce na spanie.

Innym typem mebli do salonu są rzecz jasna regały, a także stoliki. One również powinny być dopasowane do stylu rządzącego w danym pomieszczeniu – stoliki RTV drewniane (Polecam drążki drewniane bukowe kabus) nie będą właściwe do salonu, w którym dominuje głównie metal i szkło. Chociaż z drugiej strony, ciekawe łączenie rozmaitych materiałów – tzw. eklektyzm aranżacyjny – zyskuje sobie coraz większe uznanie. Tak urządzony salon musi być jednakże zaplanowany rozsądnie, gdyż zbytnia swawola lub najzwyczajniej w świecie brak gustu może doprowadzić do kiczowatego i nieestetycznego efektu. Duży wybór stolików drewnianych pod sprzęt RTV można znaleźć w meblowych sklepach internetowych, takich jak ten – .

Salon rzec jasna powinien być także wyposażony w rozmaitego typu elementy dekoracyjne, które mają nadać wnętrzu nietuzinkowego charakteru. Dodatki dekoracyjne są niczym biżuteria – powinny być odpowiednio dopasowane do całości i tworzyć wspaniały klimat. Może być to zarówno nowoczesny, elektryczny kominek, jak i nietuzinkowa lampa lub duże lustro. Dodatki dopinają całość, dlatego jeśli boimy się, czy jesteśmy w stanie ładnie je ze sobą zestawić, lepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy designerskiej, niż samemu porywać się na tego typu wymagające zadanie. Efekt na pewno będzie doskonały o ile zgodny z naszym gustem i z ogólnymi zasadami obowiązującymi przy aranżacji.