Stelągowski radzi.

Problem z utrzymaniem porządku w mieszkaniu

Utrzymanie domu w czystości to ogromnie ciężkie zadanie. Wiedzą o tym głównie rodzice małych dzieci, ale również osoby mieszkające same muszą zmagać się z kurzem i zanieczyszczeniami, jakie pojawiają się mimo nieustannego dbania o porządek. Jak uporać się z takim kłopotem? Jakie produkty i urządzenia mogą okazać się szczególnie przydatne?

odkurzacz centralny

Autor: Chez Mummy
Źródło: http://www.flickr.com
Między innymi warto wyrobić sobie nawyk regularnego sprzątania. Istotnie ułatwi nam to prace i wbrew powszechnym opiniom oszczędzi niemało czasu. Sprzątanie każdego tygodnia pochłonie nam zdecydowanie mniej czasu aniżeli gruntowne porządki robione raz na miesiąc. By starania wkładane w sprzątanie nie były nader wysokie, powinniśmy zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt.

Niezbędny będzie przede wszystkim profesjonalny odkurzacz, z paroma końcówkami i niemałą mocą. Idealne rozwiązanie stanowią centralne odkurzacze, jednakże nie każdy może sobie na takie rozwiązanie pozwolić. Więcej w artykule: „Wady i zalety odkurzacza centralnego„. Przydatna będzie również miotła, szufelka i zmiotką i mop, jakim na mokro wyczyścimy kafelki i parkiet. Posiadając taki zestaw bezsprzecznie poradzimy sobie z większością zanieczyszczeń w mieszkaniach i domach.

odkurzanie

Autor: Travis Wise
Źródło: http://www.flickr.com
Naturalnie sam sprzęt oraz gadżety to nie wszystko, potrzebne nam będą również środki czystości. Głównie płyn do mycia podłóg, mleczko czyszczące, jak również płyn do mycia szyb. Taki podstawowy zestaw winien nam na początek wystarczyć, aczkolwiek może być tak, iż z niektórymi plamami czy zanieczyszczeniami sobie nie poradzimy.

Warto wówczas skorzystać z wiedzy naszych mam lub ciotek i zastosować domowe sposoby na plamy. Receptur na specyfiki usuwające plamy z powideł na dywanie albo czekolady na kanapie, szukać możemy również w sieci. Istnieje mnóstwo serwisów internetowych o okołodomowej tematyce, na których odszukamy mnóstwo przydatnych podpowiedzi i porad, przez co dbanie o czystość w domu czy mieszkaniu będzie nieporównywalnie łatwiejsze. Wiele nauczyć się można również z programów w telewizji.informacja z www (serwis www)/J]