Stelągowski radzi.

Renowacja armatury grzewczej

Bywa że szczęście się do nas uśmiecha i odbieramy w spadku domek po dziaduniach, rodzicielach czy też dalszych krewnych. Czy kiedy kupiliśmy budynek do remontu wybudowany w starej technologii. Musimy w takim razie liczyć się z reperacjami. Pół biedy gdy remont dotyczyć będzie odmalowania elewacji bądź wymiany okien, cyklinowania posadzki czy też dalszych drobnych napraw.

rury

Autor: Armacell
Źródło: Armacell

Komplikacja zaczyna się wtedy, gdy mamy do przeprowadzenia bardziej trudne renowacje, przykładowo wymianę instalacji kanalizacyjnej czy innej wymagającej ingerencji w środek murów. Koszty takich przedsięwzięć mogą być duże. Czasem jednakże nie ma odmiennego rozwiązania. Może się także okazać, iż będziemy przymuszeni wymienić instalację grzewczą. Stajemy wówczas przed problemem wielości możliwości: począwszy od metod opalania przez kotły CO, kominki z płaszczem wodnym i tym podobne fortele techniczne.

Obierzmy, że wypełniliśmy już doboru w jaki sposób zmodernizujemy kotły, pamiętające Piłsudskiego lub nawet hulanki Żeromskiego. Przed nami w dalszym ciągu należyty wybór przewodów cieplnych.

Jeżeli znajdujące się tutaj informacje są według Ciebie zajmujące, kliknij tu, gdyż w danym serwisie (https://www.ladowarki-lublin.pl/kontakt.php) także odnajdziesz coś wartościowego!

Prawdopodobnie wewnątrz naszego domku znajdują się rury stalowe. Stajemy więc przed możliwością: wymienić na również na stalowe czy może zamienić je na nowe rozwiązania, jak rury z miedzi bądź plastiku. Sprawdzone rury stalowe nabędziesz tutaj: Strona www.

Wszystko zależy od tego, z jakimi temperaturami będą mieć rury do czynienia. Jeżeli projektant instalacji grzewczej prognozuje iż wysoka temperatura wody w rurach przekroczyć może 90 stopni C, trzeba wtedy myśleć o oprzyrządowaniu armatury w rury stalowe bądź też z miedzi. Oba wyjścia posiadają swoje atuty i defekty. Miedziane rury świetnie nadadzą się w widomych miejscach, lub takich w których nieodzowny jest ich nieduży ciężar w zestawieniu z odpornością metalu, i nie można zastosować coraz w wyższym stopniu rozpowszechnionych przewodów z plastiku.

instalacje

Autor: aeyre
Źródło: http://www.flickr.com/photos/alaneyre/3106185397/sizes/l/

Minusem miedzianych przewodów jest ich delikatny tryb łączenia, co może przy niedostatku staranności powodować przecieki.

Jeśli interesuje Cię ten tekst, to super, gdyż ten opublikowany poniżej (https://assystem.com.pl/oferta.html) też zawiera podobne informacje – nie zwlekaj, tylko sprawdź go.

Rury stalowe montować możemy wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z ogromnie wysokimi temperaturami lub też będziemy mieli do czynienia ze znacznymi wahnięciami temperatur. Nadadzą się więc doskonale dla przykładu na przewody odprowadzające dym z kotła CO.