Stelągowski radzi.

Rolety w dekoracji okien

Okna nie tylko wpuszczają światło do pokoi, mogą też stanowić oryginalny element dekoracji wnętrza. Dawniej przepiękne rezultaty uzyskiwano poprzez fantazyjne upinanie rozmaitych firan oraz kotar, w chwili obecnej coraz większą popularnością cieszą się rolety. Współczesne rolety to jednak nie tylko proste osłony, powstrzymujące napływ nadmiernej ilości światła do pomieszczenia.

okno dachowe

Autor: E. Dronkert
Źródło: http://www.flickr.com
Odróżniamy wiele różnych rodzajów rolet, a barwy, desenie, materiały i struktury dostępne na rynku powodują oszołomienie. Najczęściej stosowane są obecnie rolety rzymskie, które pasują do niemal każdego pomieszczenia. W modzie są także rolety bambusowe, jednak one pasują tylko do nowoczesnych wnętrz w stylu naturalnym. Poza wyborem samego koloru i wzoru na roletach, obowiązkowo zastanówmy się, jakiego typu tkanina będzie dla nas optymalna: zwiewne rolety przepuszczają część światła słonecznego, nadając wnętrzu nastrojowy poblask, grubsze i ciemne materiały całkowicie osłonią wnętrze przed słońcem.

Jeśli mamy dom (studnie głębinowe łódzkie ceny) z użytkowym poddaszem, niezbędne będą specjalne rolety do okien dachowych, odznaczające się odmiennym sposobem montażu i użytkowania, a także posiadaniem specjalnej warstwy ochronnej, chroniącej wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem się – w sezonie letnim jest to zbawienna technologia. Rynek rolet jest tak rozległy, że bez trudu dobierzemy coś do każdego pomieszczenia, fivaro.pl/do-okien-dachowych. Rolety powinny być charakterem oraz kolorystyką dopasowane do wnętrza, w którym mają zawisnąć.

W pomieszczeniach w stylu eleganckim wspaniale sprawdzą się masywniejsze, falbaniaste, bogato zdobione rolety, lecz we wnętrzach nowoczesnych najlepsze będą takie, które są zupełnie proste i barwą korespondują z wystrojem pokoju. Jeśli natomiast mamy pokój, zaaranżowany w stylu wiejskim, możemy poeksperymentować z roletami lnianymi, albo takimi, które posiadają delikatny ozdobny ażur. Niewątpliwym plusem rolet jest to, iż są bardzo łatwe w montażu oraz stosunkowo niedrogie – dzięki temu co sezon można je zmieniać, wpływając w ten sposób na wygląd całego pomieszczenia. Jedynie rolety do okien dachowych są nieco droższe, jednak w ich przypadku liczy się w głównej mierze aspekt praktyczny.