Stelągowski radzi.

Różne typy klimatyzatorów – jak je rozróżnić

Klimatyzatory w dużym uproszczeniu można scharakteryzować jako systemy, które odpowiedzialne są za dostarczanie powietrza o ustalonej przez użytkownika temperaturze. Klimatyzatory posiadają opcję zarówno chłodzenia jak i nagrzewania powietrza wewnętrznego.

Klimatyzator kasetonowy

Autor: Lars
Źródło: Lars
Dzisiaj na rynku sprzedażowym funkcjonuje mnóstwo typów systemów klimatyzacyjnych, które możemy dobierać do swoich indywidualnych wymagań. Klimatyzatory można dzielić ze względu na mnóstwo przeróżnych kryteriów.

Jednym z popularniejszych podziałów jest podział ze względu na konstrukcję. W tym miejscu możemy wymienić systemy klimatyzacyjne kompaktowe nazywane także monoblokowymi. Charakteryzują się one tym, iż składają się wyłącznie z pojedynczej jednostki. W tym przypadku parownik oraz skraplacz to po prostu jedno urządzenie, które konwertuje swoje właściwości w toku pracy. Systemy klimatyzacyjne kompaktowe z racji swych niewielkich gabarytów doskonale sprawdzają się na małych metrażach, gdzie oszczędność miejsca jest dobrze widziana.

Jeśli chodzi o systemy klimatyzacyjne kompaktowe możemy tu wyróżnić typ przenośny, który zapewnia możliwość przenoszenia klimatyzatora tam gdzie tylko będzie taka potrzeba. Innym typem jest klimatyzator tzw. okienny, który jak sama nazwa wskazuje montowany jest w otworze okiennym bądź też murze.

Jeżeli zafascynował Cię ten artykuł, to odwiedź www pręty stalowe cena a tam oczekują na Ciebie materiały godne uwagi. Sprawdź je – będziesz bardzo zadowolony.

Jest to prosty w montażu rodzaj, który ponadto nie sprawia jakichkolwiek problemów w obsłudze. Jego wielką zaletą jest także to, że umożliwia on nieograniczone oraz równomierne rozprzestrzenianie powietrza. Niewielkim problemem jest tylko i wyłącznie to, że trzeba być przygotowanym na to, że ich praca będzie dość głośna.

Innym popularnym typem klimatyzatorów są klimatyzatory split (więcej informacji), są to systemy 2-częściowe, składające się z 2 jednostek. W części wewnętrznej znajduje się parownik, natomiast w module zewnętrzny sprężarka. Te dwie jednostki zespolone są ze sobą na dwa sposoby. Wykorzystany do tego celu może zostać nowej technologii hydrauliczny jak i linia chłodnicza bądź układ elektroniczny. Ostatnim rodzajem systemów klimatyzacyjnych są klimatyzatory typu multi-splitklimatyzatory (poszerzone informacje pod linkiem) wiele wspólnych właściwości z systemami klimatyzacyjnymi split.

Źródło: