Stelągowski radzi.

Rynek mieszkań w bieżącym roku – prognozy

Rok 2016 uznaje się za rekordowy pod względem sprzedaży mieszkań na rynku deweloperskim. Nabywców znalazło się ponad 58 tys., dzięki czemu uzyskano najlepszy wynik od 2006 roku. A co przewiduje się na rok 2017?

Do zakupu mieszkań zachęcają niskie stopy procentowe. Równocześnie zaobserwowano, że przez ostatnie 10 lat mieszkania zdrożały właściwie o połowę, natomiast jest to dla inwestorów dobra perspektywa. Największy wzrost cen dotyczy Łodzi, Rzeszowa i Katowic. W dalszym ciągu jeśli chodzi o sprzedaż mieszkań Warszawa (zobacz -> kliknij tutaj) to miasto, które jest najdroższe. Średnia cena i to dla rynku wtórnego w Warszawie wynosi powyżej 7 tys. zł.

Jeśli chcesz, żeby tego typu artykuły pozostały Ci w głowie na długo, sprawdź witrynę (https://www.heliodon.pl/), do której odnośnik jest tutaj. Znajdziesz w tamtym miejscu bardzo analogiczne informacje.

/J]

technologie

Źródło: atende.pl
lampa wisząca

Autor: Faruk Ateş
Źródło: http://www.flickr.com

sprzedaż mieszkań warszawa

Autor: Aspiration
Źródło: http://www.flickr.com
W 2017 roku eksperci przewidują, iż ruch w tej branży nieco się osłabi, na przykład z uwagi na na wymóg posiadania większego, 20-proc. wkładu własnego, a do tego dochodzą koszty transakcyjne oraz koszty remontu. Konieczność posiadania większych środków na start może być czynnikiem, który wpłynie na to, że potencjalny klient nie będzie w stanie w 2017 roku sfinalizować transakcji, która jeszcze w poprzednim roku była dla niego osiągalna. Nikt nie spodziewa się więc, że w roku 2017 rekord sprzedaży nieruchomości może zostać ponownie pobity. A jak mają kształtować się ceny mieszkań? Prawdopodobna jest stabilizacja cen, aczkolwiek ciężko ocenić czy nie dojdzie do małego wzrostu, gdyż ze względu na słabo oprocentowane lokaty, inwestorzy szukają alternatywnych rozwiązań – mieszkania na sprzedaż Warszawa. Nie wiadomo również jak zapowiadany program Mieszkanie Plus wpłynie na polski rynek nieruchomości.

Pojawiają się opinie, że sprzedaż wyjątkowo tanich lokali mieszkalnych z tego programu może obniżyć ceny ceny proponowane przez wynajmujących, ale na prawdziwe efekty w rzeczywistości będzie można ocenić po upływie 5 a nawet 10 lat, gdyż ponad 5 lat będziemy czekać na pierwszych nabywców i dopiero wówczas program ruszy “z kopyta”.